Anasayfa » Alfa Romeo, 2022’de Giulia ve Stelvio’nun standart donanımlarını arttırıyor
Otomobil

Alfa Romeo, 2022’de Giulia ve Stelvio’nun standart donanımlarını arttırıyor

Alfa Romeo Avrupa pazarında “6C Villa d’Este” özel sürümleri ile biraz heyecan yaratmaya çalışıyor. Yeni model olarak da Tonale Crossover önümüzdeki yıl yollara çıkacak. 2022 yılı için de güncellenmiş Giulia ve Stelvio modelleri dikkat çekecek gibi duruyor.

Sedan segmentinde Giulia modelinde, performans geçidi olarak adlandırılan Ti Sport donanımlarının yerini alan yeni Veloce donanım yelpazesinde değişiklikler geliyor. Tüm 2022 Giulia modellerinde artık kör nokta asistanı, adaptif hız sabitleyici, şeritten ayrılma uyarısı, otomatik uzun huzmeli farlar ve ön ve arka park sensörlerini de içerecek ADAS sistem ailesiyle standart olarak yer alacak.

Motor tarafında bir değişiklik bildirilmemesine rağmen donanım tarafındaki standart pakete eklemeler ile sürüş keyfi oldukça artacak ve ilgi yaratacak gibi duruyor. 2022 Giulia’da ısıtmalı arka koltuklar, kablosuz şarj pedi, hava kalitesi sistemi ve navigasyon sistemi de standart donanımlar arasında yer alacak. Adaptif bi-xenon farlar ve spor ön fasya tüm yeni Giulia’larda da sunulacak. Sprint, Veloce ve Quadrifoglio donanımlarında da koyu renkli radyatör ızgarası bulunacak.

Sprint, Ti, Veloce ve Quadrifoglio olarak 4 donanım paketi ile satılacak olan Stelvio SUV için de aynı değişiklikler geçerli olacak. Standart donanımlara ön ve arka ısıtmalı koltuklar da dahil olacak ama listedeki standart xenon farları bu modelde görmüyoruz. Sprint ve Veloce modellerinde ayrıca alüminyum F1 vites kolları da olacak.

2022 yılı için Giulia QV ve Stelvio QV, 505 beygir ve 600 newton torklu 2.9 litrelik çift turbo V6 motoru ile üretimi devam eden en güçlü Alfa Romeolar olmaya devam edecek.

Giulia GTA ve GTAm ile Alfa Romeo artık güçlü seçeneklere sahip, fakat maalesef 500 adetlik tüm üretim kapasitesi şimdiden satıldı.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!