Anasayfa » Amazon Kendi Adıyla Televizyon Üretiyor
Teknoloji

Amazon Kendi Adıyla Televizyon Üretiyor

Amazon-kendiadiyla-tv-üretiyor
Amazon-kendiadiyla-tv-üretiyor

Amazon, kendi adını taşıyan televizyonunu Ekim ayında ABD’de raflara sunmayı planlıyor.

Insider’ın haberine göre; Amazon kendi adını taşıyan ve Amerika’da satışa sunacağı televizyonlar için 2 yıldır hazırlıklarını yapıyor. Alexa sesli asistanıyla destekli olacak TV’ler şu anda üçüncü taraflarca tasarlanıyor ve üretiliyor; bunlardan biri, hızlı büyüyen Çinli üretici TCL. Amazon’un piyasaya süreceği modellerin 55 ila 75 inç aralığında büyük ekran TV’ler olması bekleniyor. Ayrıca Amazonun kendi bünyesinde de televizyon geliştirdiği söyleniyor. Ancak bu televizyonların ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil.

Hindistan da Satışan Çıkan TV ler

Şirket, geçen yılın sonlarında Hindistan’da bir AmazonBasics TV’yi piyasaya sürmüştü. Hindistan’da satılan televizyonu Radiant Appliances and Electronics Pvt Ltd. tarafından üretildi. Fire TV işletim sisteminin yanı sıra Alexa sesli asistanıyla çalışan televizyonlar Hindistan’da 50 inç ve 55 inç büyüklüğünde satışa sunuldu.

Alexa Nedir?

Alexa Amazon tarafından üretilen popüler sesli asistanlardan biridir. İnternet ortamında bulunan tüm web sitelerini farklı kriterlere göre analiz eder. Bu analizler sonucunda, web sitelerini dünyada ve ülkeler bazında kalite sıralamasına sokar. Web siteleri için farklı bir analiz ve ölçüm aracı olarak da çalışır.

Etiketler

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!