Anasayfa » Berlin Işık Festivali Renkli Görüntülerle Başladı
Teknoloji Yaşam

Berlin Işık Festivali Renkli Görüntülerle Başladı

berlin-isik-festivali-basladi
berlin-isik-festivali-basladi

Berlin Işık Festivali Renkli Görüntülerle Başladı

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen ve renkli görüntülere ve müzik şovlarla başlayan Berlin Işık Festivali bu yıl da büyük ilgi gördü.

Almanya’nın başkenti Berlin‘de bu yıl 17’ncisi düzenlenen Işık Festivali renkli görüntülere ve müzik şovlarına sahne oldu. Festival kapsamında kentteki binaların bazıları; garlar, terminaller, tarihi yapılar, üniversite binaları, köprüler, bakanlıklar, müzeler, oteller, saraylar ve katedrallerden oluşan yaklaşık 75 yapı, 3D teknolojisine sahip özel projektörler sayesinde sanatsal ve görsel illüstrasyonlarla renklendirildi. Berlin Katedrali, Brandenburg Kapısı, Oberbaumbrücke Köprüsü, Devlet Opera Binası, St. Hedwig Katedrali de ışıklandırılan binalar arasında yer aldı. Farklı sanatçıların dijital ortamda hazırladıkları illüstrasyonların müzik eşliğinde binaların dış cephelerine yansıtılması ile tam bir görsel bir şölen oluşturuldu.

Festivalin bu seneki teması, sürdürülebilirlik, bilimsel keşif, dijitalleşme, e-hareketlilik, hümanizm, kültürel çeşitlilik gibi değerler ön plana çıkıyor.

Berlinliler ve şehri ziyaret eden turistler, 12 Eylül tarihine kadar her akşam saat 20.00 ve 00.00 arasında Berlin Işık Festivali’ni gezebilirler. Festivale kolay ulaşım sağlanması için şehir içinde özel otobüs seferleri de düzenleniyor.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!