Anasayfa » Bill Gates’e Göre Geleceğin Mesleği Ne olacak?
Teknoloji Yaşam

Bill Gates’e Göre Geleceğin Mesleği Ne olacak?

bill-gates-gelecegin-meslegi

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates geleceğin mesleğini açıkladı. İklim değişikliği ve teknolojisi üzerine çalışanlar büyük paralar kazanacak. İklim teknolojisinin geleceğin 1 numaralı mesleği olacağına dair açıklamada bulundu.

İklim Teknolojileri, Dünya Devi Şirketleri Geride Bırakacak

Gates, iklim değişikliği etkilerinin her geçen gün artarak devam edeceğini ve iklim teknolojisi üzerine çalışanların büyük paralar kazanacağını ve iklim teknoloji şirketlerinin Google, Microsoft, Tesla ve Amazon gibi şirketleri geride bırakacağını söyledi.

Dünyanın en zengin insanlarından ve Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, katıldığı konferansta gelecekte iklim değişikliği ve teknolojisi alanında çalışanların büyük paralar elde edeceğini söyledi. İnsanların iklim değişikliği ve teknolojileriyle ilgili işlerle ilgilenmesi gerektiğini söyleyen Bill Gates, “Riskli bir meslek ama sonuna kadar direnenler elde ettikleri kazanımlara inanamayacaklar. İlerleyen zamanlarda bunlar Google, Microsoft, Tesla ve Amazon gibi şirketleri geride bırakacak” dedi.

Gates’in “iklim tahribatı dünyayı yakıp yıkacak” sözleride büyük ilgi gördü.

Şimdi Riskli Ama Gelecekte Çok Karlı

Katıldığı Online bir konferansta açıklamada bulunan Bill Gates, iklim değişikliği ve teknolojisi alanlarında yatırım yapmanın şu an için riskli olduğunu ancak ilerleyen zamanlarda çok karlı bir sektöre dönüşeceğini ve dünya devi şirketleri geride bırakacağını vurguladı.

Elektrikli Otomobiller, Piller Ve Hidrojen Motorlar Geleceğin Yatırım Alanları

İnsanların iklim değişikliği ve iklim teknolojileri alanlarında çalışmalar yapması gerektiğini belirten Gates, özellikle elektrikli otomobillerin, pil teknolojilerinin ve hidrojen motorlarının önem kazanacağını ve geleceğin yatırım alanları olacağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!