Anasayfa » Bitcoin, İşlem Hacmiyle Apple’a Fark Attı!
Kripto Para Sektörel

Bitcoin, İşlem Hacmiyle Apple’a Fark Attı!

bitcoin-vs-apple-mac

Kripto paralar, devletler tarafından daha yaygın olarak kabul edilir hale gelmeye devam ettikçe, işlem hacimlerinde ise istikrarlı bir artış devam ediyor.

Bitcoin ile kıyaslanılan Apple, lider kripto paranın büyük oranda gerisinde kalmış bir konumda. Bitcoin, işlem hacmiyle Apple’ın yaklaşık %60 oranında üzerine çıkmayı başardı. Bu sayede bir çok yatırım aracından daha değerli bir konuma ulaştı.

  • Apple’ın ortalama günlük işlem hacmi 15.6 milyar dolardı.
  • Bitcoin’in ise günlük işlem hacmi 25 milyon dolar seviyesini aşmış durumda.
Bitcoin ve Apple’ın 1 aylık işlem hacmi

Aylık ortalama değerinin de altına düşmüş Apple, işlem hacmi bakımından da sert bir şekilde düşüş ile karşı karşıya. Apple Kurucusu Steve Wozniak ise Bitcoin için geçen günlerde şu açıklamaları yaptı:

ŞU ANDA ORTAYA ÇIKAN ÇOK SAYIDA KRİPTO PARA BİRİMİ VAR. HERKES YENİ BİR TANE YARATMANIN YOLUNU ARIYOR VE ÜNLÜ İSİMLERLE ORTAKLIK YAPMAYA ÇALIŞIYOR.”

“GÖRÜNÜŞE GÖRE, EN ERKEN AŞAMADA ÇOK DÜŞÜŞ DEĞERDEYKEN YATIRIM YAPMAK İSTEYEN İNSANLARDAN İSE BİR SÜRÜ PARA TOPLUYORLAR.”

“ONLAR BAŞKA BİR APPLE OLABİLİR VE SİZ HENÜZ GÖREMİYORSUNUZ. BUNU BİR ELEKTRONİK TABLODA HESAPLAMANIN BİR YOLU YOK.”

Bu açıklamalarında Bitcoin’in, “saf matematiğin ürünü” olarak değerlendiren Wozniak, blockchain teknolojisinin devrimsel bir atılım olarak düşünüyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!