Anasayfa » Chrome’daki bu hatayı çözene 8 bin dolar nakit!
Teknoloji

Chrome’daki bu hatayı çözene 8 bin dolar nakit!

google-uzantu-hatası1
Google Chrome’daki uzantı hatası uzun zamandır çözülemeyen bir hal aldı bunun üzerine uzantının geliştiricisi sorunu çözene 8 bin dolar nakit para vericek.

Google Chrome’da bulunan uzantı, şirketin uzun süredir çözemediği bir düğüm haline geldi. Uzantının Geliştiricisi tarafından yapılan açıklamaya göre, “gizemli” hata için iki adet 4 bin dolarlık ödül etkinliği başlatıldı ve bu sorun üzerinde vakit harcayacak kişilere saatte 150 dolara kadar ödeme yapılacak.

Şirket, sorunun kaynağını tespit edene 4 bin dolarsorunu çözene de ayrıca 4 bin dolar vereceğini söyledi.

Google Chrome uzantısının gizemli hatası şirketi karıştırdı

Google Chrome web mağazasında bulunan ve 50 binden fazla kullanıcı tarafından kullanılan CrankWheel Screen Sharing Chrome uzantısı, son zamanlarda gizemli bir hataya yol açıyor. Uzantıyı çalıştığında Chrome uygulaması anında çöküyor. Bunun üzerine CrankWheel’in geliştiricisi uzun mesailer harcamaya devam ediyor.

CrankWheel Screen Sharing’in kurucusu ve CEO’su Jói Sigurdsson tarafından paylaşılan son blog yazısında, uzantıdaki hatayı çözebilecek yazılımcılar için bir ödül programı başlatıldığına işaret edildi. Toplamda 8 bin dolarlık ödül dağıtacağını söyleyen CEO Sigurdsson, ayrıca saatlik freelance çalışan da kiralayabileceğini ekledi.

Jói Sigurdsson’un açıklamasına göre, Chrome’un çökmesine yol açan hata, uzantının çalışmaya başladığında araç çubuğundaki bir işlemin harekete geçirmesiyle ilgili. “Olay raporları, kullanıcı tarafından tarayıcı eylem simgesine tıklandığında gönderilmeli, fakat gönderilmiyor ve Chrome çöküyor” dedi.

Kullananların yüzde 5’lik kısmını etkilediği belirtilen bu gizemli hata, Nisan ayından beri hala çözülemedi. Şirket ilk başta CrankWheel’i devre dışı bırakıp web mağazasına yeniden yükleyip sorunu çözmeyi planlasada İlk başta çözülmüş gibi düşünülsede, sorunun hala devam ettiği kaydedildi.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstangram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!