Anasayfa » Donald Trump’ın Truth Social Uygulaması
Teknoloji

Donald Trump’ın Truth Social Uygulaması

donald-trump-truth-social-uygulamasi

Donald Trump’ın Truth Social Uygulaması

Eski ABD başkanı Donald Trump, Trump Medya ve Teknoloji Grubunu (TMTG) kurmuş ve ekim ayında şirket bünyesinde Truth Social adını verdiği sosyal medya platformu için hazırlıklara başladığını açıklamıştı.

Eski ABD başkanı Donald Trump’ın yeni sosyal medya uygulaması Truth Social, Şubat 2022 itibariyle App Store’da kullanıcılara sunuldu. Geçen yılın başında Trump destekçileri tarafından ABD Kongre binasına yapılan baskınının ardından Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube sosyal medya platformları, şiddeti teşvik eden mesajlar göndermekle suçlandıkları Trump’ın hesaplarını kapatmışlardı. Trump, yeni uygulaması ile destekçilerine özgürce ulaşmayı amaçlıyor.

Truth Social Yöteticisi Devin Nunes’ten Açıklama

Trump Media & Technology Group (TMTG) Yöneticisi eski Cumhuriyetçi ABD Temsilcisi Devin Nunes, Truth Social’ın kendilerini ifade özgürlüğü şampiyonu olarak konumlandıran ve görüşlerini hisseden kullanıcıları çekmeyi uman, büyüyen bir teknoloji şirketi olarak tanımladı.

Devin Nunes, Pazar günü Fox’a yaptığı açıklamada, “Bu hafta Apple App Store’da yayınlanmaya başlayacağız. Bu harika olacak, çünkü platformda olacak çok daha fazla insan alacağız” dedi. Nunes, “Hedefimiz, Mart ayı sonuna kadar en azından Amerika Birleşik Devletleri’nde tam olarak faaliyete geçeceğimizi düşünüyorum, sanırım bunu başaracağız,” dedi. Nunes, ayrıca  kullanıcıları daha fazla hesabı takip etmeye, fotoğraf ve video paylaşmaya ve sohbetlere katılmaya çağırdı.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!