Anasayfa » Dünyanın ilk 4K 240 Hz monitörü tanıtıldı!
Teknoloji

Dünyanın ilk 4K 240 Hz monitörü tanıtıldı!

Samsung bugün 2022 için monitör serisinin 3 yeni modelini açıkladı. Hepsinin de 5-7 Ocak 2022 tarihlerinde Las Vegas’ta gerçekleştirilecek olan fuarda duyurulması planlanıyor.

Güney Kore firmasının bu yeni monitörlerinden ilki Samsung Odyssey Neo G8. Bu dünyanın ilk 4K 240 Hz. Paneline sahip 32 inçlik bir ekranıyla dikkat çeken bir monitör. Ayrıca 1000R kavis ve Quantum Mini LED arka aydınlatma özelliklerine de sahip.

Mini LED arka aydınlatma sistemi geleneksel LED ünitelerinin aksine 1/40 ölçeğinde üniteleri kullanır. Samsung’un Quantum Matrix ve Quantum HDR 2000 teknolojileri ile ekran, 4096 kademeli arka ışık ayarıyla HDR çözünürlüğünde 2000 nit’e kadar en yüksek parlaklığı elde edebiliyor.

Monitör ayrıca çift HDMI 2.1 bağlantı noktasını ve tek bir DisplayPort 1.4 bağlantısını desteklemekte. Otomatik Kaynak Anahtarı özelliği sayesinde cihaz açıldığında kaynakları otomatik olarak değiştiriyor. CoreSync özelliği sayesinde ekranın içeriğine uyacak şekilde monitörün arkasında RGB aydınlatmasını ayarlıyor.

İkinci model ise yerleşik Google Duo uygulaması ile çalışan bir web kamerasına sahip Smart Monitör M8.Monitör ayrıca akış hizmetleri için uygulamalarla yüklü vaziyette geliyor. Monitörü kaynak bir cihaza bağlamak zorunda kalmadan akıllı TV olarak kullanmanıza imkan sağlıyor. UHD çözünürlükte 32 inçlik bir panele sahip monitör Samsung TV’lerdekine benzer bir kablosuz kumanda ile hizmetinize sunuluyor.

Üçüncü ve son modelimiz içerik oluşturmak için tasarlanmış bir Samsung UHD Monitor S8. UHD çözünürlükte 32 inç ve 27 inç opsiyonları ile satışa sunulan model Underwriters Laboratuvarları tarafından dünyanın parlamayan ilk monitörü olarak onaylandı. Kablolu LAN desteği sunan bu model USB-C bağlantısına sahip ve monitörden dizüstü bilgisayara 90 W güç göndermek için desteklenen dizüstü bilgisayarlara bağlanabilmektedir.

Monitörlerin 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sunularak kullanıcılarla buluşması planlanmakla beraber Samsung piyasaya bomba gibi gireceğini şimdiden.