Anasayfa » Elon Musk, Twitter’ı satın aldı!
Flaş Haber Yaşam

Elon Musk, Twitter’ı satın aldı!

elon-musk-twitter
Dünyanın yakından takip ettiği dev satın alma gerçekleşti.

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı. Anlaşma, Twitter tarafından doğrulandı. Yakın zamanda Twitter için hisse başına 54,20 Dolar teklif ederek Twitter’ı almak isteyen SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’ı aldıktan sonra daha özel bir şirket planlarının olduğunu söylemişti.

ELON MUSK: TWITTER’IN MUAZZAM BİR POTANSİYELİ VAR

Twitter’ı satın alma anlaşmasından sonra basın açıklaması ile duyuran Elon Musk, ”İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır” ifadelerini kullandı Elon Musk, “Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak, Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var. Onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcı topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” sözlerini tamamladı.

“EKİPLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Twitter CEO’su Parag Agrawal, “Twitter’ın tüm dünyayı etkileyen bir amacı ve ilgisi var. Ekiplerimizle derinden gurur duyuyoruz ve daha önce hiç olmadığı kadar önemli olan çalışmalardan ilham aldık” açıklamasını yaptı.

Twitter’ın Bağımsız Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor bu konu üzerine, “Twitter Yönetim Kurulu, Elon’un teklifini değer, kesinlik ve finansmana odaklanarak titiz bir değerlendirme süreci yürüttü. Önerilen işlem önemli bir nakit primi sağlayacak ve bunun Twitter hissedarları için ileriye dönük en iyi yol olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

TWITTER’I NEDEN SATIN ALMAK İSTEDİĞİNİ BÖYLE ANLATMIŞTI

TED CEO’su Chris Anderson’a yaptığı konuşmada Elon Musk, yaptığı teklifin arkasında, Twitter’ın güvenilir bir Demokrasi platformu olarak kalmasını sağlama fikrinin yattığını belirtmişti.

Konuşmalarında Twitter’ın içerik moderasyon politikalarına değinen ve Ifade Özgürlüğünün üzerini çizen Elon Musk, bu konudaki üzerinde “Sevmediğiniz birinin, sevmediğiniz bir şeyi söylemeye izni var mı? Eğer cevap ‘evet’se ifade özgürlüğümüz var demektir” ifadesiyle ana fikri vurguladı.

Etiketler

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!