Anasayfa » Elon Musk, Twitter’ın tamamını satın alıyor!
Borsa Flaş Haber Teknoloji

Elon Musk, Twitter’ın tamamını satın alıyor!

elon-musk-twitter
Elon Musk, gündemde kalmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Twitter’ın yüzde 9,2’lik hissesini satın alarak şirketin en büyük pay hissedarı olan Musk, son ortaya çıkan bilgilere göre şirketin tamamına talip oldu.

Elon Musk, Twitter’ın tamamını satın almak istiyor

ABD Menkul Kıymetler Borsası Güvenlik ve Değişim Komisyonu’na göre Elon Musk14 Mart 2022‘de Twitter Inc’den yüzde 9,2’lik pasif hisse aldı. Dosyada Musk’ın 73.486.938 ortak hisseye sahip olduğu açıklanırken, bu gelişmenin ortaya çıkması sonrası Twitter hisselerinde oldukça büyük artış yaşandı.

Bloomberg News‘in haberine göre Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bildirimde hisse başına 54.20 dolar ödeyerek Twitter’ı yaklaşık 43 milyar dolara satın alma teklifinde bulundu.

Elon Musk’ın teklifin kabul edilmemesi durumunda hissedar konumunu yeniden gözden geçireceğini ve muhtemelen tüm hisselerini satacağını söyledi. Yüzde 9,2‘lik hissesi konusunda ise yapılması gereken değişiklikler olmadan iyi bir yatırım değil ifadelerini kullandı.

Elon Musk’ın bu konudaki yaptığı açıklama;

Twitter’a dünya çapında ifade özgürlüğü platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum. Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle bu toplumsal zorunluluğa katkı sağlamayacağını anlıyorum. Twitter’ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!