Anasayfa » Elon Musk Yeni Nesil Roadster Bekleyenlere Üzücü Gelişme
Teknoloji

Elon Musk Yeni Nesil Roadster Bekleyenlere Üzücü Gelişme

 Elon Musk, Tesla Roadster yeni nesil otomobil birçok kişinin hayranlıkla beklediği Tesla Roadster için Elon Musk verdiği tarihi uzattı.

Yeni Tesla Roadster, Elon Musk’ın verdiği tarihi biraz daha uzatacağını belirtti. 2023’e belki hazır olabileceğini söyledi. Teknik aksaklık veya temin edilemeyen parçalardan dolayı bu süre 2 yıl daha aksama yapabilir. Elon Musk bu projeyi çok yakından ilgilendiğini belirtti. Bu proje için yaklaşık 99000 kişinin gece gündüz çalıştığı söylentilerde çıktı. Daha önce görmediğimiz yenilikleri ve ulaşamadığımız hıza ulaşacağımızın garantisini verdi. Firmanın mevcut en hızlı aracı Tesla Model S Plaid, 0’dan 100 km/s hıza 2sn altında çıkıyor. Bu açıdan Tesla için 1,1 saniye ulaşmak kolay olacaktır.

Musk’ın “İşte ben buna sınırları zorlayan fizik mühendisliği derim” diyerek tanıttığı aracın baz fiyatı 130 bin dolardan başlayan fiyatlarla piyasada olucağını söyledi. Elon Musk, aracın kabin içindeki eğlence sisteminin “PlayStation5 seviyesinde” aracın ses sisteminin bir sinema salonu kalitesinde olduğunun da altını çizdi. Elon Musk’ın son sözü ise;

Eğer otomobilin geleceğini düşünürseniz, genelde otomatik pilot öncelikli hale gelir ve sonradan eğlence öne çıkar.

Yazar Hakkında

Berk Gündüz

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!