Anasayfa » En çok satan akıllı telefon markaları açıklandı! Samsung fark attı
Teknoloji

En çok satan akıllı telefon markaları açıklandı! Samsung fark attı

en-cok-telefon-satan-samsung
en-cok-telefon-satan-samsung
Akıllı telefon tarafında dikkat çeken markalar bulunuyor. Teknoloji devleri her yıl yeni telefon modelleri tanıtıyor ve oldukça da dikkat çekiyor. Öte yandan araştırma şirketi Counterpoint Research, son üç ayda en çok satan akıllı telefon markalarını açıkladı. Listede pek çok isim var ancak Samsung fark atarak rakiplerini afallatıyor.

Akıllı telefon tarafında dikkat çeken markalar bulunuyor. Teknoloji devleri her yıl yeni telefon modelleri çıkartıyor ve oldukça da dikkat çekiyor. Öte yandan araştırma şirketi Counterpoint Research, son üç ayda en çok satan akıllı telefon markalarını açıkladı.Samsung fark atarak rakiplerini afallatıyor.

Akıllı telefon satışlarına yönelik pek çok araştırma yayımlanıyor. Bunların bazıları tüm yılı kapsıyor, bazıları Android ve iOS diye ayrılıyor ya da fiyatlar bazında değerlendiriliyor. Counterpoint Research tarafından yayımlanan 3 aylık verilere göre en çok satış yapan marka Samsung oldu.

SAMSUNG YILLARDIR LİDERLİK KOLTUĞUNDA OTURUYOR

2015’in aynı döneminden beri liderlik koltuğunda oturan Samsung’u ikinci sırada uzun bir süredir Apple takip ediyordu. Apple’ı bu yıl geçmeyi başaran Xiaomi, yükselişini yıllar içinde güçlü bir şekilde arttırıyor.Son üç aylık süreçte 58 milyon satış yapan Samsung’u 53 milyon ile Xiaomi, 49 milyon ile Apple, 34 milyon ile Oppo, 33 milyon ile Vivo ve diğer markaların toplamı 103 milyon adet oluyor.

2020 yılının aynı döneminde koronavirüs salgını sebebiyle milyonlarca kişi tasarruf yolunu seçmiş ve mevcut telefonlarını kullanmaya devam etmişti. Yeni yayımlanan rakamlara göre 2021 yılında bu tasarruf yolunun tercih edilmediği hatta pek çok kişinin yeni telefon satın aldığını araştırmalar sonucunda görülüyor.

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!