Anasayfa » Fenerbahçe, kripto para ön satışından elde edilen kazancı açıkladı
Kripto Para Spor

Fenerbahçe, kripto para ön satışından elde edilen kazancı açıkladı

fenerbahce-coin-kaar

Kripto para alanına hızlı bir giriş yapan Fenerbahçe Spor Kulübü, Geçtiğimiz günlerde Paribu iş birliğiyle çıkarılan “Fenerbahçe Token” projesinden ne kadar kazanç elde ettiklerini kamuya sundu. KAP aracılığıyla bir duyuru yayımlayan kulüp, ön satış sürecinde 268 milyon 500 bin TL gelir elde ettiklerini açıkladı.

KAP’a yaptığı bildirimde ön satış sürecinin başarıyla tamamlandığını duyurdu. Duyuruda:

Paribu Teknoloji A.Ş. ve Stoken Finansal Teknolojiler A.Ş ile yapılan sözleşme kapsamında üretilen Fenerbahçe Token ön satış sürecinin sonucu olarak; Şirketimiz, 268.500.000 TL gelir elde etmiştir.

Yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur

Hafta başında Faruk Ilgaz tesislerinde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak konusunda çalışmalar yaptıklarını açıklamıştı. Fenerbahçe resmi web sitesinde yer alan duyuruya göre Ali Koç, Şu ifadeleri kullandı:

Bildiğiniz gibi her şeyin dijital alana dahil olduğu bir dünyada dijital paralar da yoğun bir şekilde hayatımıza giriyor. Baş döndürücü bir hızda yaygınlaşıyor. Her bir ülkede bu yaşanıyor. Pek çok değişik markalar, kurumlar kendi coin’lerini, token’larını çıkarıyorlar. Bu niye önemli? Bizi takip edenler bilir ki defalarca söylüyorum. Zaten halihazıda çok kötü durumda olan futbol sektörü yeni gelir kalemleri yaratmak zorunda. Bunun kaçarı yok. Sadece Türkiye’deki futbol kulüpleri değil mali sıkıntısı bizler gibi olmayan dünya kulüplerine de baktığınız zaman artık kombine, forma, bilet satışları, yayıncı kuruluş gelirleri maksimuma gelmiş vaziyette. Bunlarda %5’lik, %10’luk farklılıklar olabilir. Dolayısıyla yeni gelir alanlarını herkes yaratmak durumunda. Bunun için de dijital gelirlerin çok önemli olduğunu ve bu konuda Fenerbahçe olarak çok yoğun çalışma yaptığımızı sizlere ifade etmiştim. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi de kripto varlık dünyasında Fenerbahçe’nin bulunması.

Avrupa’nın önde gelen futbol kulüplerinin de taraftar tokeni çalışmaları yaptığını üstünü çizen Ali Koç:

Taraftar Token futbol ailesinde yeni bir kavram. Barcelona, Atletico Madrid, PSG, Juventus gibi kulüplerin yer aldığı bir dünya. Yerelde de pek çok kulübümüz bu işe harıl harıl bu işe girdiler. Taraftarlar kulüplerine ve kendi yarınlarına katkı sağlama olanağı kazanıyor. (…) Çift taraflı fırsat sağlayabileceğimiz bir oluşum içindeyiz. Paribu ile çıktığımız bu yolculuk dijital alanda ektiğimiz tohumların en önemli meyvesi olacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) a verilen duyurunun tamamı için tıklayınız

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!