Anasayfa » FIFA Bir İlke İmza Atıyor: Dünya Kupası’nın Golleri bir NFT Koleksiyonu Olacak
Kripto Para Spor

FIFA Bir İlke İmza Atıyor: Dünya Kupası’nın Golleri bir NFT Koleksiyonu Olacak

fifa-nft-dünya-kupası
FIFA, 2022 Dünya Kupası için özel bir NFT koleksiyonu yayınlayacağını açıkladı. NFT koleksiyonun turnuva tarihi boyunca atılmış en güzel goller, en iyi kurtarışlar ve enteresan goller ve sevinçleri koleksiyonda yer alacak.

Kripto paralarda olduğu gibi NFT’ler de gittikçe günümüz dünyasında popüler bir hale geliyor. Çoğu alanda kullanılmaya ve yatırımlar almaya başlayan NFT’ler spor dünyasına yavaş yavaş girmeye başlıyor.

Geçtiğimiz dönemde bir çok spor kulübü NFT konusunda çeşitli adımlar atmıştı. Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), geçtiğimiz aylarda, blok zincir teknolojisi şirketi Algorand ile sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Ayrıca basketbolda da NBA tarafından bir NFT projesi duyurulmuştu.

Algorand, FIFA’nın dijital cüzdan oluşturmasına ve Blockchain tabanlı projeler başlatmasına yardımcı olacaktı. İlk olarak da Dünya Kupası NFT koleksiyonu ile atılmış oldu.

FIFA+ Collect adı verilen koleksiyonun bu ay içinde piyasaya çıkması bekleniyor. Kullanıcılar, Dünya Kupası ve Kadınlar Dünya Kupası tarihindeki en iyi gollerikurtarışları, ilginç gol sevinçleri ve daha fazlasını içeren anları satın alabilecek veya takas edebilecek.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!