Anasayfa » Getir, Araç Kiralama Hizmetine Başladı
Teknoloji

Getir, Araç Kiralama Hizmetine Başladı

Geçtiğimiz dönemde yurt dışına açılarak Avrupa’da da adını duyuran Getir, bugün araç kiralama hizmetini başlattığını duyurdu.

Getir, araç kiralama hizmeti için halihazırda yüzde 75’ine sahip olduğu MOOV ile el sıkıştı. Bununla birlikte uygulama içerisinde girdiğimizde artık alt sırada getiraraç şeklinde yeni bir seçenek olduğunu görüyoruz. Bu sayede artık dileyen herkes -uygun ehliyeti olması koşulu ile- araç kiralayabilecek.

Uygulamanın ilgili kısmına girdiğimizde ilk olarak bir MOOV onay sözleşmesi bulunuyor. Daha sonra ise bizden ehliyetimizin fotoğrafı, bilgilerimiz ve videolu doğrulama isteniyor. Bu sayede verilerimizi ele geçiren kişiler bizim yerimize araç kiralayamayacak.

Daha sonra ise aşağıdaki ekran görüntülerinde de görebileceğiniz gibi harita açılıyor. Buradan bulunduğumuz bölge içerisindeki tüm getiraraç hizmetine dahil otomobilleri görebiliyoruz. Ayrıca plaka bilgileri, yakıt durumu ve de ücretlendirmelerine yer veriliyor.

Örneğin an itibariyle kontrol ettiğimizde Kia Stonic isimli SUV’u kiralamak için dakikasına 3.45 TL, Renault Megane 3.45 TL, Renault Clio’ya 2.95 TL, Kia Picanto 2.55 TL ödeme yapmamız gerekiyor. Ayrıca çok sayıda farklı marka ve modele ait otomobil de var. Aynı şekilde fiyatlandırma da araçlara göre değişim göstermektedir.

Bunun yanı sıra getiraraç, Kia bazı otomobilleri fırsat aracı olarak etiketlemekte. Bunların nispeten merkezden daha uzak modeller olduğu veya depoları boşalmak üzere olan otomobiller olmakta. Zira yakınımızdaki Kia Picanto isimli aracı kiralamak istediğimizde, eğer Petrol Ofisi’ne uğrayarak depoyu doldurursak, bizlere 15 TL bir indirim yapılacağının bilgisi vermektedir.

Pek çok kişi ise bu araç kiralama hizmetinin taksi problemine büyük bir alternatif olacağı kanısında. Zira kısa ve uzun mesafede alınan yüksek taksimetre ücretleri yerine benzer fiyatlara istediğiniz marka ve modele ait aracı kiralayabilmeniz oldukça büyük bir avantaj olabileceğini düşünmekteyiz.