Anasayfa » Honda NSX`i Toyota müzesinde görenler şaşkınlık yaşadı
Otomobil

Honda NSX`i Toyota müzesinde görenler şaşkınlık yaşadı

Toyota araçlar dışında birçok marka araca ev sahipliği yapmakta olan müze şimdi yakın rakiplerinden Honda NSX marka spor aracı hanesine kattı.

Honda NSX (Kuzey Amerika’da Acura NSX), Honda tarafından 1990-2005 tarihleri arasında birinci nesil adı altında üretilmiş ortadan motorlu spor otomobilidir. 3.2 Litre DOHC VTEC motora ve 6 ileri manuel vitese sahip Honda NSX ortalama 6 saniyede 100 Km/s hıza ulaşmaktadır.

Otomobil müzeleri konusundaki istisnai bir duruma şahit olmuş durumdayız. Bu müze, bir NSX‘i bünyesine katması ile gündeme geldi. Yani buradan anlayacağınız böyle özel bir spor otomobili kim müzesine katmak istemez ki!

Fakat aslına bakılırsa bu NSX‘in öncesinde de bu Toyota müzesinde farklı markaların modelleri yer almaktaydı.

Honda, diğer süper otomobillerin uçuk fiyatlarına karşı bir duruş sergilemiş olup bu aracı tam olarak Fiyat/Performans aracı olarak piyasaya sürmüştür. NSX, hem iyi bir sürüşe sahip olup hem de konfor açısından da iyi bir konumda olduğunu bizlere göstermektedir.

Honda bu aracı Japonya’nın Avrupalı rakipleri karşısında çıkarmış olduğu ilk ciddi süper otomobili olarak ta adlandırabiliriz.Toyota’nın bu müzesinde NSX dışında yine Honda tarafından çıkarılmış olan ilk jenerasyon Civic ve N360 modelinin de müzede sergilendiğini öğrenmekteyiz.

Yazar Hakkında

Mert Yolcu