Anasayfa » İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı yasaklandı
Flaş Haber Yaşam

İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı yasaklandı

İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı bir sonraki duyuruya kadar yasaklandı.

21 Ocak’ta başlayan yoğun kar yağışının yollarda oluşturduğu buzlanma ve bazı yolları kapaması nedeniyle İstanbul’da motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı bir sonraki duyuruya kadar yasaklandı.

23 Ocak’ta İstanbul’da kendini gösteren kar yağışının dün akşamdan beri İstanbul’da etkisini göstermesiyle İstanbul’da trafik etkilenmeye başladı. İstanbul’da kar yağışı şehir hayatını olumsuz etkilemeye başladı. Yoğun kar yağışı sebebiyle Ankara-İstanbul arası kara yolu ulaşıma kapanırken İstanbul Valisi Ali Yerlikaya hava durumuyla ilgili vatandaşları ilgilendiren bir paylaşım yaptı.

İkinci Bir Emre Kadar Yasak

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul’daki yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle trafik seyir ve can güvenliğini sağlamak için, bir sonraki duyuruya kadar motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooterlar kullanılmayacaktır.” şeklinde açıklama yaptı.

Artık Eve Sipariş Gelmeyecek

Mağazadan adreslere yemek ve erzak teslimat hizmeti sunan Getir şirketi, zorlu hava koşulları nedeniyle İstanbul’daki tüm motosikletli teslimat hizmetlerini durdurduğunu duyurdu.

Şirketin yaptığı yazılı açıklamada, “Fırtına nedeniyle yollar motokuryelerimiz için tehlikeli. Şu anda İstanbul’daki bütün motosikletli teslimat hizmetlerimizi durdurduk, sadece araçlarımızla sınırlı hizmet verebiliyoruz. Hava muhalefeti sebebiyle diger illerde etkilenen bölgelerde de hizmetimize ara verdik. Motokuryelerimizin güvenliği için aldığımız bu önlem dolayısıyla siparişlerinizde yaşanabilecek gecikme ve iptaller için anlayışınız’ rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Rakip Yemeksepeti’nden de açıklama geldi

Yemeksepeti‘nin yaptığı açıklamada ise, “Yollardaki arkadaşlarımızın güvenliği en büyük önceliğimiz. İstanbul’daki hava koşulları normale dönene kadar Yemeksepeti, Yemeksepeti Banabi ve Yemeksepeti Mahalle’de saha ekibimizle yaptığımız teslimatlara ara verdik” şeklinde bir paylaşım yer aldı.

Turizm, Eğlence ve Hizmet İşçileri Sendikası (TEHİS) kar yağışının İstanbul’da hayat koşullarını etkilemeye başlamasından sonra paket servis hizmetinin ve siparişlerin derhal durdurulması yönünde çağrıda bulunarak “Bugün halkımızdan acil durumlar dışında paket servis için sipariş vermemelerini rica ediyoruz. Verdiğiniz her sipariş motokuryelerin hayatını riske atıyor.” açıklamasında bulunmuştu.

Şu anlık belirli olmayan bir tarihe kadar İstanbul’da motosiklet ve elektrikli scooter kullanımının yasak olmasından dolayı evlere sipariş firmalarının bir çoğu hizmetlere belirsiz bir süreyle ara vermiş durumda.

Yazar Hakkında

İnci Güleç

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!