Anasayfa » Lime, değişen bataryaya sahip, elektrikli bisiklet modelini tanıttı
Teknoloji

Lime, değişen bataryaya sahip, elektrikli bisiklet modelini tanıttı

Yeni bisiklet modelinin en önemli özelliği ise değiştirilebilir bataryasının sahip olması.

Değiştirilebilir olarak üretilen bataryalar Lime’ın elektrikli scooter modelleri ile birlikte de kullanılabiliyor.

Lime‘ın yeni elektrikli bisiklet modelini tanıtmak, faaliyet gösterdiği şehir sayısını ikiye katlamak ve elektrikli bisiklet ağını büyütmek hedefleri arasında olan bir şirkettir. Söz konusu yatırım meyvelerini vermeye başladı ve Lime, yeni elektrikli bisiklet modelini tanıttı.

Tanıtılan yeni elektrikli bisiklet, Lime tarafından üretilen 4. elektrikli bisiklet modeli oldu. Söz konusu elektrikli bisiklet modelinin ilk etapta geçtiğimiz yılın yaz aylarında tanıtılması bekleniyordu. Fakat tedarik zinciri konusunda yaşanan sorunlar ve gecikmeler nedeniyle yeni elektrikli bisiklet modeli beklenenden yaklaşık 6 ay sonra 2022 yılında tanıtıldı.

Yeni bisiklet modelinin en önemli özelliği ise değiştirilebilir bataryası. Değiştirilebilir olarak üretilen bataryalar Lime’ın elektrikli scooter modelleri ile birlikte de kullanılabiliyor.

Lime ilk olarak karşımıza bir elektrikli scooter kiralama girişimi olarak çıktığını ve elektrikli bisikletlere oranla daha büyük bir elektrikli scooter filosuna sahip olduğunu da hatırlatalım. Bu nedenle üretilen değiştirilebilir bataryaların hem elektrikli bisikletler hem de elektrikli scooterlar tarafından kullanılabiliyor olması Lime’ın operasyonel yükünü azaltma anlamında çok önemli bir durum.

Lime‘ın yeni elektrikli bisikletleri ilk olarak ABD’nin başkenti olan Washington, DC‘de kullanıma sunulacak. İlk etapta 250 adet elektrikli bisikletin kullanıma sunulması bekleniyor. Önümüzdeki Nisan ayına kadar ise yeni elektrikli bisiklet modelinin Lime’ın 2 bin 500 adetlik tüm elektrikli bisiklet filosunun yerini alması hedefleniyor. 4. nesil elektrikli bisikletlerin 50 farklı bölge ve ülkede kullanıma sunulacağını da ekleyelim.