Anasayfa » M1 işlemcili Macbook kullanıcıları, ciddi ekran sorunları yaşamaya başladı
Teknoloji

M1 işlemcili Macbook kullanıcıları, ciddi ekran sorunları yaşamaya başladı

m1-islemciler-macbooklarda-sikinti-olabilir
m1-islemciler-macbooklarda-sikinti-olabilir
;Apple Silicon ile adeta devrim yaratan Apple, M1 işlemcisi ile güçlendirdiği Macbooklar ile de övülmüştü. Gelen raporlara göre Apple’ın başı yeni Macbooklar ile dertte olabilir.

 Apple Silicon ile adeta yeni bir çağ açan Apple, M1 işlemcisi ile güçlendirdiği Macbooklar ile de övülmüştü. Gelen raporlara göre Apple’ın başı yeni Macbooklar ile belada olabilir. 

Apple’ın 2020 yılının sonunda çıkardığı M1 işlemcili Macbook Air ve Macbook Pro cihazları, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti. Çoğu teknoloji içerik üreticilerinin neredeyse kusursuz diye bahsettiği cihazlar, ciddi bir sorun ile karşı karşıya olabilir.

Apple’ın destek sitesi ve Reddit’ten gelen raporlara göre, M1 işlemcili Macbookların ekranları birden bire çatlamaya başlamış. Ekran kırılmalarının normal kullanım sırasında ve ekran kapalıyken görüldüğü belirtilmiş. Apple’a tamir için götürülen cihazların bazıları bedavaya yapılırken Apple, bazı kullanıcılardan ise ücret talep etmiş. Aşağıda, sorunla karşılaşan bazı kişilerin yorumlarını bulabilirsiniz.

17 yaşındaki kızım masasında Macbook Pro(M1) ile çalışıyordu, ardından mola vermek için bilgisayarının ekranını kapattı. Daha sonra tekrar çalışmak için bilgisayarı açtığında, ekranın altında yanıp yanıp sönen siyah ve beyaz çizgilerin ve ekranın sol kenarında dikey ve renkli çizgilerin oluştuğunu fark etti.”

“Aynı şeyi ben de yaşadım. 28 Temmuz’da köpeğimi gezdirmek için bilgisayarımı kapatıp dışarı çıktım. Dönüşte bilgisayarımı açtığımda ekranda bir çatlakla karşılaştım. Neden böyle bir şeyin olduğunu anlayamadım ve oldukça kafa karıştırıcı bir andı. Mac’imi Apple Store’a götürdüğüm anda benim hatam olduğu belirtildi. Cihazın kapağını yanlış kapatmış olabileceğim, yanlışıkla düşürmüş olabileceğim veya yanlış tutmuş olabileceğim belirtildi.”

Apple,bu sorun ile ilgili bir açıklama yapmadı ancak zaman geçtikçe sorunlu ekrana sahip Macbook raporları artıyor. Sorunun kaynağı bilinmese de cihazın çerçevesinin, ekrana kuvvet uygulanarak oluşan torka dayanamadığı düşünülüyor.

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!