Anasayfa » Mercedes EQE’den ilk resmi teaser’lar geldi!
Otomobil

Mercedes EQE’den ilk resmi teaser’lar geldi!

mercedes-eqe-ilk-teaser
mercedes-eqe-ilk-teaser
Mercedes'in elektrikli ürün gamı yeni modeller ile dolup taşmaya devam ediyor. Alman üretici yıl içerisinde tanıttığı elektrikli modellerin yanına Münih Otomobil Fuarı'nda tanıtacağı yeni modelleri ekleyecek.

Maybach ve AMG versiyonu kardeşleri ile Münih Otomobil Fuarı’nda olacak.

Mercedes‘in elektrikli ürün gamı yeni modeller ile dolup taşmaya devam ediyor. Alman üretici yıl içerisinde tanıttığı elektrikli modellerin yanına Münih Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni modelleride katıcak.

Eylül ayında düzenlenen bu fuarı aslında yıllardır IAA Frankfurt Otomobil Fuarı olarak biliyoruz. Bu yıl Münih kentine taşınacak fuar, pek çok önemli markanın odak noktası niteliğinde olacak. Aynı şekilde Mercedes de fuara elindeki tüm ürünlerle katılmak istiyor. Alman üretici fuar kapsamında EQE’yi resmen tanıtacağını bir çift teaser görsel ile duyurdu. Fakat markanın fuarda tanıtacağı tek elektrikli EQE olmayacak.

EQE’nin hemen yanında, AMG’nin ellerinden çıkacak ilk “bataryalı lüks sedan” modelini göreceğiz. Buna ek olarak henüz geçtiğimiz günlerde yine teaser’ları yayınlanan Maybach EQS SUV da katılımcılar ile buluşacak. Mercedes, fuar kapsamında Nisan ayında tanıttığı EQB modelini de tüketicilerin beğenisine sunacak.

EQE’nin tasarım anlamında EQS’ten çok farklı görünmeyeceğine inanıyoruz. Ufak detaylar ile kendisinin EQS olmadığını hatırlatacak model, genelde Mercedes’in oluşturmaya başladığı elektrikli tasarım dilini kullanacak.Aynı zamanda modelin kabinindeki teknolojiler direkt olarak EQS’ten alınmış gibi görünüyor. Öyle ki EQE’nin kabini, EQS’in karbon kopyası olacak.

Mercedes-Benz EQE Teaser Görüntüler

Aynı platformu paylaşan kardeşlerin aerodinamik gövdeleri de birbirini andıracak. Fakat Mercedes’in ilerleyen günlerde yayınlayacağı teaser’lar ile aklımızda daha fazla fikir oluşturacağı düşünüyoruz.

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!