Anasayfa » Microsoft Teams’in yeni telsiz özelliği!
Teknoloji

Microsoft Teams’in yeni telsiz özelliği!

Microsoft Teams‘in telsiz özelliği Walkie Talkie, Android cihazlardan sonra artık iOS’a da geldi. Şirket ayrıca Zebra cihazların da bu desteği aldığını belirtti.  

Microsoft Teams‘in telsiz özelliği olan Walkie Talkie artık tüm kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılabilecek. Eylül 2020’de Android cihazlar için yaygın kullanıma sunulmasının ardından özellik, şimdi de iOS cihazlara geldi. Ayrıca Zebra mobil cihazlarda Teams’in telsiz özelliğinden faydalanabilecek.

Walkie Talkie mobil cihazlarda erişilebilir

Yaklaşık iki yıl önce kullanıma sunulan Teams’in telsiz özelliği belirli cihazlarla sınırlı bir kullanıma sahipti ancak bu durum değişiyor. iOS ve Android kullanıcıları, güncel Microsoft Teams uygulamaları aracılığıyla özelliğe erişim sağlayabilecekler. Kullanıcılar hem hücresel hem de kablosuz bağlantı üzerinden Walkie Talkie‘yi kullanabilecekler.

Microsoft, ayrıca Zebra Technologies ile stratejik ortaklığını genişlettiğini de duyurdu. Bu ortaklığın sonucu olarak telsiz özelliği TC serisi, EC serisi ve MC serisi dahil olmak üzere birçok Zebra mobil cihazlarında genel olarak mevcut olacak. Ayrıca Zebra cihazlara kolay erişim için bir Walkie Talkie düğmesi eklenecek.