Anasayfa » MNG Kargo’ya Siber Saldırı Yapıldı
mngkargoya-sibersaldırı2
Flaş Haber Teknoloji

MNG Kargo’ya Siber Saldırı Yapıldı

Alıcı Bilgileri Çalındı

MNG Kargo, kurumsal müşterilerine ait şifrelerin ele geçirilmesiyle bazı kargo alıcılarının Ad, Soyad, Adres ve Telefon bilgilerinin sızdırıldığını duyurdu.

Mng kargo, Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na bildirimde bulunarak, kargo alıcılarına ait Ad, Soyad, Adres ve Telefon numaraların ele geçirildiğini açıkladı.

MNG Kargo’nun KVKK’ya yaptığı bildirimde:

” İhlalin, veri sorumlusunun kurumsal müşterilere sunduğu web servis üzerinden, kurumsal müşteriye/müşterilere ait kullanıcı adı ve şifrenin elde edilmesinden kaynaklı olarak, kurumsal müşterinin/müşterilerin hesaplarına yetkisiz erişim gerçekleştiren kişi/kişiler üzerinden sızma şeklinde olduğunun ve sistemden kaynaklı bir açık olmadığının düşünüldüğü” ifadelerini kullandı.

15.08.2021 tarihinde veri sorumlusunun kurumsal bir müşterisinden gelen sözlü bildirim sonucunda aynı gün içerisinde sızma testi çalışmasına başlandığı, yapılan incelemeler sonucunda 23.08.2021 tarihinde ihlalin tespit edildiğini açıkladı.

Bildiriminde ayrıca, konuyla ilgili incelemenin sürdüğü vurgulanarak, ilgili kişilerin veri ihlali ile ilgili https://www.mngkargo.com.tr/iletisim internet sayfası, 0(850) 222 06 06 numaralı çağrı merkezi ve kisiselveri@mngkargo.com.tr e-posta adresinden bilgi alabileceği ifade edildi.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!