Anasayfa » Opel, Insignia Üretimini Durdurma Kararı Aldı!
Otomobil

Opel, Insignia Üretimini Durdurma Kararı Aldı!

Opel Insignia‘nın üretimi 2022’nin sonunda durdurulacak.  Konuyla ilgili konuşan bir Opel yetkilisi, “Gittikçe katılaşan CO2 emisyon kuralları ve Rüsselsheim’de elektrik destekli modellerin üretimine daha fazla yer açmak amacıyla Insignia üretimine bu yıl son verilecek.” dedi.

Opel, Insignia’nın fişini çektikten sonra söz konusu fabrikada Opel Astra, Opel Astra Sports Tourer ve DS4 modellerine odaklanacak.

Insignia’nın Yerine Yeni Model Gelecek

Opel Insignia’nın üretimi sona erecek olsa da şirket, sevilen modelin yerini alacak araç için çalışmalara başladı.

2024 veya 2025 yılında karşımıza çıkması beklenen model, hibrit motorlarla gelecek. Opel Insignia’nın güncel versiyonu 2016 yılında piyasaya sürüldü ve 2019 yılında makyajlandı. Bir Opel yetkilisi tarafından Automobilewoche’ye yapılan açıklamaya göre VW Passat rakibi sedan yıl sonu itibariyle aramızda olmayacak.

Yapılan açıklamaya göre Opel Insignia’nın üretimin sona ermesiyle birlikte Astra üretimi hızlanacak. 2021 yılında tanıtılan Astra L şu anda eski nesil Astra K gibi Polonya’da üretilmek yerine Rüsselsheim kentinde üretiliyor. Bu karar, Nisan ayında Ford Mondeo’nun üretimden kaldırılmasının ardında geldi.

Bunlara ek olarak araç tamamen elektrikli olarak satışa sunulacak. İçten yanmalı motorlar yeni Insignia’da bulunmayacak. İngiltere’de Vauxhall Insignia’nın siparişleri Mayıs ayından itibaren alınmamaya başladı. Son sipariş verenlerin mağdur olmaması adına Sonbahara kadar üretim devam edecek. Önümüzdeki 10 yılın ortasında aracın yeni versiyonuyla karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Ayrıca hedefler doğrultusunda Opel Manta da canlandırılacak ve bir SUV olarak karşımıza çıkacak.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!