Anasayfa » Samsung’un En Yeni Akıllı Saati Galaxy Watch 5
Teknoloji

Samsung’un En Yeni Akıllı Saati Galaxy Watch 5

Samsung-Saati-Galaxy-Watch-5

Samsung’un en yeni akıllı saati Galaxy Watch 5 ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Samsung, 10 Ağustos’ta Unpacked etkinliğinde duyurmayı planladığı Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 ile birlikte Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro‘yu da tanıtacağı söyleniyor.

Samsung’un en yeni akıllı saatleri Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro olarak iki model sunması bekleniyor. Galaxy Watch 5’in 40 ve 44mm ekranlı, renk ve konfigürasyonda iki farklı model olacağı belirtiliyor. Galaxy Watch 5 Pro’nun ise 45mm’lik ekrana sahip olacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy Watch 5 Serisinin Fiyatı

Unpacked etkinliğinde lansmanı yapılacak olan Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro akıllı saatlerin fiyatlandırılması yapıldı ve Dealntech’an alınan bilgilere göre Galaxy Watch 5, önceki versiyonlarına göre daha ucuz olacak.


GizmoChina tarafından yapılan habere göre bluetooth destekli Galaxy Watch 5’in başlangıç fiyatı 259.99 euro (4726 TL) olarak belirlendiği söyleniyor.

Standart Watch 5’in daha büyük ekranlı sürümü ise 286 euro (5215 TL) olacağı belirtiliyor. Eğer belirtilen fiyatlandırmalar doğru çıkarsa Galaxy Watch 5, çıkış fiyatı 269 Euro olan Galaxy Watch 4’ten daha ucuz olacak.

Galaxy Watch 5 Serisi Özellikleri Neler

Watch 5 en iyi ve en ikonik özelliklerinden biri olan döner çerçeveyi kaldırdığı söyleniyor. Watch 5’in arayüzünde gezinmenin benzersiz ve çok kolay yoluydu, ancak bunun yerine daha ucuz modellerde görülen bir dijital çerçeve olacağı söyleniyor.

Galaxy Watch 5’in 40 ve 44mm ekranlı, renk ve konfigürasyonda iki farklı model olacağı belirtiliyor. Galaxy Watch 5 Pro’nun ise 45mm’lik ekrana sahip olacağı söyleniyor.

Galaxy Watch 5 serisinin pil performans süresinin uzatıldığı belirtiliyor. Gelen bilgilere göre Watch 5 Pro’nun üç güne kadar pil ömrü sunması bekleniyor. Galaxy Watch 4 modelleri pil performansı konusunda 1 günü bile zor çıkarıyordu.

Hücresel bağlantı için LTE veya telefonla bağlantıya daha fazla bağımlı olacak ve yalnızca Bluetooth modeli arasında seçim yapma şansı verecek.

Ayrıca yeni Galaxy Watch 5 serisi WearOS 3.5 tabanlı One UI Watch 4.5 sürümüyle kullanıcısıyla buluşacak.

Her iki modelinde arka kısmı Gorilla Glass, GPS ve 5 ATM su geçirmezlik özelliği yerine Safir Kristal içerdiğini gösteriyor, bu da 50 metre derinliğe kadar basınca dayanabilecekleri anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!