Anasayfa » Skoda, Yeni Konsept SUV’unu Tanıttı!
Otomobil

Skoda, Yeni Konsept SUV’unu Tanıttı!

Skoda'nın Vision 7S konsepti, markanın 2026 yılına kadar piyasaya sürmeyi planladığı üç tamamen elektrikli otomobilin en büyüğü hakkında ipuçları veriyor.

Skoda, Volkswagen Grubu’nun diğer üyeleri gibi elektrikli otomobillere önem veren şirketler arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda attığı adımlarla şirket, kendini yavaş yavaş elektrikli geleceğe hazırlıyor. Bu kapsamda şirket, Salı günü düzenlediği etkinlikte birlikte yeni konsept otomobili Skoda Vision 7S‘i tanıttı.

Yedi koltuklu crossover, yeni bir tasarım diline sahip. Skoda, önümüzdeki beş yıl içinde elektrikli mobiliteye 5,6 milyar , dijitalleşmeye 700 milyon evro daha yatırım yapacağını açıkladı.

Marka, EV’lerin yanı sıra Skoda’nın gelecek yıl yeni nesil Superb orta boy otomobilini ve Kodiaq orta boy SUV’unu da tanıtacak. Skoda tasarım patronu Oliver Stefani, “Zamanla kanıtlanmış çözümler geliştirdik ve cesurca yeni bir çığır açtık” dedi. Vision 7S, Çek markanın Enyaq IV tam elektrikli SUVve VW markasının ID4 SUV’unu destekleyen MEB tamamen elektrikli platform üzerine inşa edildi.

600 KM Menzil

Skoda elettrikli SUV’un 89 kilovat saatlik bir pille 600 km’den (370 mil) daha fazla menzil sağlayacağını açıkladı. Vision 7S, 14,6 inçlik dönen gösterge paneli ekranı için içeriğin çoğunu sürücünün akıllı telefonundan alıyor.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!