Anasayfa » Tesla’dan Türkiye’deki kullanıcılara müjde!
Otomobil

Tesla’dan Türkiye’deki kullanıcılara müjde!

tesla-turkce-dil-destegi
Tesla, Türkçe dil desteği için verdiği sözü tuttu.

Yakın zamanda Türkiye pazarına girme kararı alan Tesla‘nın Türkiye’ye yönelik yatırımları sürüyor. Yoğun ilgiyle karşılaşan marka, buna karşılıksız kalmayarak araçlarında kullandığı yazılımına Türkçe dil desteği ekleyeceğini duyurmuştu.

TeslaTürkçe dil desteğini sunan güncellemeyi ülkemizdeki kullanıcılar için yayınladı. İnternet üzerinden güncelleme alan elektrikli araçlar, buna ek olarak pek çok iyileştirme ve özelliği de beraberinde getirdi.

Tesla, Türkçe dil desteği kazandı

Türkçe dil özelliği, bugün itibariyle tüm kullanıcıların kullanımına sunuldu. Müjdeyi Tesla çalışanı olan Emir TunçyürekTwitter hesabından yaptığı “Tüm Tesla modellere (MCU2+) Türkçe dil desteği filoya internet üzerinden güncelleme olarak birkaç yeni özellik ile beraber gönderilmeye başlandı.” tweet‘yle duyurdu.

Türkçe dil desteği güncelleme ile gelen tek yenilik olmadı.

Tesla alt çubuk özelleştirme tekrar kullanıma sundu. Bu özellik V.11 güncellemesiyle tamamen kaldırılmıştı. Alt çubuğa artık buz çözme, silecekleri ve koltuk ısıtmasını çalıştırma gibi kontrolleri eklemek de mümkün oldu. Uygulamaların üzerine bir süre basılı tutarak yerlerini değiştirebiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!