Anasayfa » Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’den üretime bakım molası
Otomobil

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’den üretime bakım molası

Toyota-sanayi-turkiyeye-bakim-molasi
Toyota-sanayi-turkiyeye-bakim-molasi
Türk otomotiv sanayisindeki yaz arası açıklamaları ardı ardına geliyor. Geçtiğimiz günlerde üretime yaklaşık üç hafta ara vereceğini açıklayan Ford Otosan'ın ardından bu kez de benzer bir açıklama Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'den geldi.

Ufak bir yaz tatili…

Türk otomotiv sanayisindeki yaz arası açıklamaları ardı ardına geliyor. Geçtiğimiz günlerde üretime yaklaşık üç hafta ara vereceğini açıklayan Ford Otosan’ın ardından bu seferde benzer bir açıklama Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’den geldi.

Ülkemiz otomobil endüstrisinin önemli isimlerinden olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle 1 – 15 Ağustos 2021 tarihleri arasında üretime ara vereceğini açıkladı.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle 1 – 15 Ağustos 2021 tarihleri arasında tatile giriyor. Fabrika çalışanlarının büyük çoğunluğu bu zaman diliminde yıllık ücretli izinlerini kullanırken, fabrikada yalnızca bakım çalışmalarında görevli personel bulunmaya devam edecek.

Türkiye’nin üretim ve ihracat devlerinden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2021 yılında 247 bin adet araç üreterek bunun 197 bini ihraç etmeyi hedefliyor. 2021 ve gelecek yıllarda da yüksek kaliteli araçlarımızın yanında verimlilik, güvenlik, çevre ve diğer üretim faktörlerini de fabrikamızda en üst seviyede tutmaya devam ediyor. Üretiminin yüzde 90’ını dünyanın 150’yi aşkın ülkeye ihraç eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, halen 5500 kişilik istihdamı ve 2.27 milyar $ değerinde toplam yatırımı ile Sakarya ve Türkiye’ye katma değer sağlamaya devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!