Anasayfa » Twitter kullanıcıların kendi ifadeleriyle tepki verme uygulamasını başlattı
Teknoloji

Twitter kullanıcıların kendi ifadeleriyle tepki verme uygulamasını başlattı

Yeni özellikle artık birinin gönderisini retweetleyerek ve kameranızı kullanarak kendi video tepkinizi eklemek mümkün olacak.

6 Ocak Perşembe günü Twitter, iOS uygulamasında küçük bir kullanıcı grubu için yeni bir özellik başlattı. Bu özellikle artık birinin gönderisini retweetleyerek ve kameranızı kullanarak kendi video tepkinizi eklemek mümkün olacak.

Bu yeni özelliğin açıldığı demografik gruptan bu yeni özelliği etkinleştirenler retweet düğmesine dokunduklarında üçüncü bir seçenek bulacaklar ve bu seçenek artık “Tepki ile Tweet Al” yazısını gösterecek. Seçenek, kamerayı açmakta ve retweetlediğiniz gönderiye tepki vermek için bir video kaydetmenize olanak tanımakta. Bu özellik Instagram’da daha önceden mevcuttu.

Tweet tepki videoları artık Twitter’da bu özellik sayesinde daha yaygınlaşmaya başlayacak. iOS’ta bu özelliği test etmek için bu yolu takip edebilirsiniz: Retweetle simgesine dokunduğunuzda, kendi Tweetinizi oluşturmak ve özelleştirmek için “Tepkiyle Tweet Al”ı seçin. Bu sayede Tweet’in gömülü olduğu bir tepki videosu (veya fotoğraf) paylaşabileceksiniz. Bu özellik şimdilik bazı kullanıcılara açık olsa da test süreci bitince özelliğin tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Orijinal tepki verilentweet, artık tedavülden kaldırılan Tweeter Fleats özelliğini anımsatan bir arayüz sayesinde tepki videosu kaydedilen videonun önünde görüntülenecek. Bir tepki videosunun maksimum uzunluğunun ne kadar olacağı hakkında henüz hiçbir ayrıntı yok, ancak muhtemelen normal Twitter videolarıyla aynı süreye sahip olacağı düşünülüyor.

İşiniz bittiğinde, tepki videonuzu tweetlediğinizde tüm takipçileriniz orjinal videoyu ve sizin çektiğiniz tepsi videosunu görebileceklrt. Twitter, özelliğin hangi demografiye ait kullanıcılarla test edildiğini veya herkes için ne zaman kullanıma sunulacağıyle ilgili bir bilgi daha paylaşmadı.

Geçen ay Twitter, sosyal ağı tüm kullanıcılar için daha da erişilebilir hale getirmenin bir yolu olarak mobil uygulamasında ve web sitesinde videolar için otomatik altyazıları etkinleştirmek için bir güncelleme yayınamıştı. Twitter’ın 2022’de diğer sosyal medyaların önüne geçebilmek için daha fazla yeni özellik getirmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

İnci Güleç

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!