Anasayfa » Urus Performante Daha Güçlü Daha Sportif Suv Model
Otomobil

Urus Performante Daha Güçlü Daha Sportif Suv Model

Lamborghini Urus Performante seçeneği detaylarıyla ve performansıyla Urus’tan ayrılıyor.

Lamborghini’nin 2017’de üretimine başlanan Urus modeline, yeni Performante seçeneği eklendi. Urus’ta olduğu Urus Performante‘de de 4,0 litrelik çift turbo beslemeli V8 motor görev yapıyor.


Ancak Urus Performante 666 HP güce sahip yani bu değer, Urus‘tan 16 HP daha fazla ama 850 Nm’lik tork değeri ise değişmedi. Urus Performante versiyonunun 0-100 km/s hızlanmasını 3,3 saniyede tamamladığı ve 306 km/s’ye ulaştığı belirtiliyor. Urus’un 0-100 km/s hızlanmasının 3,6 saniye ve hızının ise 305 km/s olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Görünümündeki detaylarıyla Urus‘tan ayrılan Urus Performante‘nin ön tamponunda daha fazla hava girişi sağlayan hava giriş kanalları yer alırken karbon fiber motor kaputu da bu araçta bulunuyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak karbon tavan seçeneği de olan Urus Performante’de yer alan karbon fiber çamurluklar da aracın genişliğini 16 mm arttırdı. Urus’a göre uzunluğu 25 mm artan Urus Performante’de yeni bir spoyler yer alırken bu aracın yere basma kuvvetinin yüzde 8 oranında arttığı belirtiliyor. Ayrıca Akrapovic marka egzoz sistemi de bu araçta yer alıyor. Urus’a göre 20 mm yere daha yakın olan Urus Performante‘de 22 inçlik veya isteğe bağlı 23 inçlik karbon fiber jantlar yer alacak.

Aracın iç mekanında ise Performante logolu özel sportif Alkantara koltuklar yer alırken kişiselleştirme özellikleri de öne çıkıyor. Ayrıca Performante logolarının yer aldığı iç mekanda karbon fiber detaylar da yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

Mert Yolcu