Anasayfa » WhatsApp yeni son görülme özelliği
Teknoloji

WhatsApp yeni son görülme özelliği

whatsapp-12
WhatsApp’taki konuştuğumuz insanların uygulamaya en son ne zaman girdiği bilmeyi hepimiz istiyoruz.

Ancak bu özelliği kullanırken kendi son görülme durumumuzu da karşı tarafa bildirmiş oluyoruz. Gizlilik açısından bir çoğumuz bu özelliği sevmiyor olabilir. Bu özelliğin şu ana kadar sadece tamamen kapatma özelliği vardı ama bu yakında değişiyor.

WhatsApp, iOS‘ta son görülme durumunu seçtiklerinizden gizlemenize izin verecek

WhatsApp’ın bazı gizlilik özelliklerini sadece seçtiğiniz kişilere kapalı ya da açık olarak özelleştirebiliyorsunuz. Ama bunlardan en önemlisi son görülme için böyle bir özellik yoktu. Ama WhatsApp’ın iOS sürümüne geleceği ortaya çıktı ki, artık son görülmenizi sadece seçtiğiniz kişilerden gizleyebilirsiniz. Ve bu konu hakkında bu ekran görüntüsü paylaşıldı.

Eğer seçtiğiniz kişiden son görülmenizi gizlerseniz, karşılıklı olarak siz de o kişinin son görülmesine bakamazsınız. Bu yüzden özellik tam istenilen gibi olmasa da birçok işe yarayacaktır. Özellik şu an dağıtım aşamasında olsa da her kullanıcı tarafından erişilebilir halde değil.

WhatsApp’a yakın zamanda gelecek tek özellik sadece bu değil. Uygulamaya ‘Topluluklar‘ adında yeni bir özellik eklenecek. Bununla birlikte dosya paylaşma limitinin 2GB’a çıkacak. Bu zamana kadar 100MB olan limitin artırılması oldukça işimizi kolaylaştıracak

Etiketler

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!