Anasayfa » WhatsApp’ta Çevrim İçi Durumunu Gizle
Teknoloji

WhatsApp’ta Çevrim İçi Durumunu Gizle

WhatsApp'ta-cevrimİci-Durumunu-Gizle

Facebook’un (Meta) mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarından gelen istekler doğrultusunda uygulamalarına her geçen gün yeni bir özellik ekliyor ve eski özelliklerini de yeniliyor. WhatsApp, çevrimiçi durumu gizleme özelliğinin üzerinde çalışıldığını bir süre önce açıklamıştı.

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, milyonları ilgilendiren bir yeniliği daha duyurdu. WhatsApp kullanıcılarına yenilikler sunmaya devam ediyor. WhatsApp, çevrimiçi durumu gizleme özelliğini kullanıcılarına sunacağını bir süre önce açıklamıştı. Özelliğin kullanıcılarla buluşmasının da fazla uzun sürmeyeceği bildirildi.


Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android uygulamasının en yeni beta sürümü bu desteği beraberinde getiriyor. WABetaInfo tarafından aktarılan yeni bilgilere göre, WhatsApp çok kısa zaman sonra kullanıcıların çevrimiçi durumunu gizleyebilmesini sağlayacak yeni sürümünü kullanıcılarına açacak. Uygulamaya eklenecek olan bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar çevrimiçi olduklarını istedikleri kişilerden veya gruplardan gizleyebilecekler. Böylece belirdiğiniz kişiler yada gruplar WhatsApp’daki çevrimiçi durumunuzu görüntüleyemeyecekler.

Facebook’un (Meta) mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın beta sürümüne kayıt olan kullanıcılar, yeni güncellemeyi indirdikten sonra Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Son Görülme ve Çevrimiçi adımlarını izleyerek çevrimiçi olduklarında listelerindeki kişileri ve grupları seçerek kimin kendisinin çevrimiçi olduğunu görebileceğini seçebilecek. WhatsApp, bunun için kullanıcılarına “Herkes” ve “Son Görülme ile aynı” olmak üzere iki seçenek sunuyor.

Geliştirme aşamasında olan özelliğin tam olarak ne zaman kullanıcılara sunulacağı bilinmiyor. Ancak, WABetaInfo’nun aktardığı bilgilere göre gizlenebilme özelliğinin en kısa zamanda hem iOS hem Android hem de whatsappweb kullanıcıları için uygulamanın yüklenmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!