Anasayfa » Windows 12’nin Çıkış Tarihi! Daha Windows 11’e Alışamadan Windows 12’ye Geçebiliriz…
Teknoloji

Windows 12’nin Çıkış Tarihi! Daha Windows 11’e Alışamadan Windows 12’ye Geçebiliriz…

windows-12-cıkıs
Microsoft’un işletim sistemleri ile ilgili planının değiştirdiği iddia edildi.

Windows Central’dan Zac Bowden’ın iddialara göre Microsoft, artık her üç yılda bir yeni işletim sistemi çıkaracak. Bu bağlamda; Windows 12 için belirtilen tarihse 2024.

Microsoft’taki kaynaklarına güvenen Bowden’a göre şirket, bundan sonra her üç yılda bir büyük yenilikler içeren bir Windows sürümü yayınlayacak.

Buda demek oluyor ki; bundan sonra her üç yılda bir, yeni bir işletim sistemi ile karşılaşacağız. Bu süreç, Windows 11’in piyasaya sürüldüğü 2021 yılı itibarıyla başladı. Eğer Zac Bowden haklıysa, 2024 yılında Windows 12 ile, 2027 yılında ise Windows 13 piyasaya çıkacak.

Microsoft’un işletim sistemleriyle ilgili aldığı yeni karar, eski versiyonları pek de etkilemeyebilir gibi görünüyor. Zira iddialara göre Microsoft, Windows 12’yi yayınladıktan sonra da Windows 11 için çalışmaya devam edecek. Şirketin 2023 yılı itibarıyla yılda dört defa yeni özellikler içeren güncellemeler yayınlayacağı iddia ediliyor. Yani mevcut güncelleme programı, ilerleyen süreçte de devam ettirilecek. Ancak bunun ne kadar verimli olacağı net değil.

Windows 12 demişken; bu işletim sistemiyle ilgili hiçbir bilgi olmadığını söylemek gerek. İşletim sisteminin Windows 11’den ne gibi farklılıklar sunacağı, nelerin değişeceği bilinmiyor. 

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!