Anasayfa » WordPress WooCommerce Temaları 2022
Teknoloji

WordPress WooCommerce Temaları 2022

WordPress, kullanıcıları için sunduğu dikkat çekici tema yapılarıyla uzun bir zamandır çok beğeniliyor. Bu kendine özgü niteliklere sahip temaların çok çeşitli özellikleri de var. Herkes kendi beğenisine, işine ve sektörüne uygun olan bir WordPress teması bulup seçebiliyor.

Pandeminin etkisiyle e-ticaret önemini ve hızını arttırmışken özellikle WordPress WooCommerce temaları e-ticaret sitelerinin vazgeçilmezi haline geldi bile. Peki en iyi ve en kullanışlı WooCommerce temaları hangileri? 2022 senesinde trendler ne olacak ve en çok hangi temaları ekranlarda göreceğiz?

Wp Mağaza WordPress Temaları

WordPress geliştiricileri, uzun süredir kullanıcılar için tasarladığı eğlenceli, renkli, ciddi ya da minimal yapıda birçok farklı tarzlardaki temalarıyla fazlasıyla seviliyor. WordPress temaları 2022 senesinde de bu yüzden gündemde ve adından sıkça söz ettiriyor. WordPress temalarının genel anlamda hepsinin kaliteli bir yapıda olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu özel temalar, WordPress tabanıyla çalışan sitelere muhteşem bir görünüm katıyor.

Hem görsel olarak hem de sunum bakımından beklentilerinizin hepsini karşılayacak bu genel temalar içerisinde ücretsiz olanları da bulunabiliyor. Kendi e-ticaret sitenizi kurup satış yapacaksanız, blog yazacaksanız ya da SEO performansını yüksek tutmak hedefleriniz arasındaysa kesinlikle kalitesi ve özellikleri yüksek temalardan birini seçmelisiniz. Bu senenin en iyi temaları neler; inceleyelim:

 • WordPress temalarının tasarımı çoğu zaman sektöre göre belirlenir. Bunu birkaç örnekle daha net anlatabiliriz; araç kiralama firmalarının en sık kullandığı temalar Motors ve AdForest adlı temalardır.
 • Dijital ajans sektörü için özel şekilde tasarımı yapılan temalardan en tutulanlar ise Panda, Naix, Baza, Earna, Uricko, Mugi ve Dopi temaları oluyor.
 • Avukatlık ve hukuk sektörü için ise Dopi, Baza ve Aeen temaları 2022 senesinin gündemini oluşturuyor.
 • Haber sitelerinin temaları da hayli dikkat çekici formdadır. Bloxer, Becipe, Baza, BoomBox, Gridlove ve Piemont bu senenin gözde haber sitesi temalarından oluyor.

Her WordPress temasının kendine özgü özellikleri ve işlevleri vardır. Bu yüzden de sektöre göre tema türleri de değişim gösterir. Herhangi bir dijital ajans için kullanılan tema ile araç kiralama şirketi için kullanılan temanın birbirinden hayli farklı olmasının nedeni de budur.

WP Mağaza farkı ile yukarıda bahsettiğimiz her bir temaya kısa zaman içinde sahip olabilirsiniz. Bu şekilde e-ticaret sitenizi canlandırmış ve sitenize daha çok ziyaretçi çekmiş olursunuz. İmaj her şeydir, sitenize gelen kişiler görünüme dikkat ederler.

WooCommerce Temaları

WordPress ‘in senelerdir kullanıcıları için sunduğu binlerce tema bulunuyor. Her temanın kendine göre özellikleri bulunuyor. Bu da aslında tema çeşitliliğinin artmasına zemin hazırlıyor. Elbette ki WordPress WooCommerce temaları kendine her daim ayrı bir yer ediniyor. Bu geniş tema skalası, her bir web sitesinin daha stabil çalışma yürüttüğü bir ara yüz sağlıyor. WooCommerce ile alakalı bilinmesi gerekenler ise şöyle:

 • Türlü mağazaların sitelerinin yüzde 85 kadarlık bir kısmı bu tema çeşitlerini aktif olarak kullanıyor. Çünkü bahsi geçen bu önemli temalar, her zaman ticareti kolaylaştırıyor.
 • WooCommerce, internetten satış yapmaya imkân tanıyan kullanışlı bir e-ticaret eklenti türü. Bu eklentiyle beraber daha kullanıcı dostu bir ara yüzle satışlarınızı da arttırmış oluyorsunuz.
 • WooCommerce tema çeşitleri, WordPress tabanıyla çalışan web siteleri ile kolayca entegre edilebiliyor.
 • WooCommerce temaları sayesinde bir mağaza açmak daha keyifli hale geliyor. Aynı sırada da ürün satışı yapmaya hemen başlayabiliyorsunuz.
 • Bu temayla beraber randevu, abonelik ve rezervasyon gibi önemli hususlar da halloluyor.
 • WordPress tema geliştiricisi olarak da bilinen WooThemes sayesinde ilk kez 2011 senesinde tanıtımı yapılan WooCommerce temaları, günümüzde popülaritesini arttırarak devam ettiriyor.
 • Şu ana baktığımızda 40 milyonun üzerine çıkan bir kuruluma sahip olan bu eklenti, dünyadaki en fazla bilinen ve kullanılan WordPress eklentisi olmuştur. Tarihe geçmesini sağlayan bu başarının nedeni ise bellidir; kendine özgü boyutlarda kalite!

En çok sevilen WooCommerce temaları ise GoodStore, Porto, Flash, Atalier, Flatsome, Alpha Store, Shopkeeper, Retailer, WooPres, Retro ve Neighborhood şeklindedir. Her biri de işlevsel özellikler içerir.

WP Mağaza Kimdir? WordPress Temaları Satıyor mu?

WP Mağaza uzun zamandan beridir uygun fiyatlı şekilde profesyonel ürün ve hizmetlerin her birini WordPress kullanıcıları ile bir araya getiren güvenilir yapıda bir platformdur. WordPress temalarının ve eklentilerinin satış sonrası işlemlerine sadık kalan WP Mağaza, her ürünü uygun fiyatlarla sunar. WP Mağaza’dan 7/24 saat alışveriş yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!