Anasayfa » Yapay Zeka İle Youtube Müzik Listesi
Müzik Teknoloji

Yapay Zeka İle Youtube Müzik Listesi

YapayZeka-ile-Youtube-Music-Listesi

YouTube Music, yapay zeka kullanarak kullanıcıları için güncel müzik listeleri oluşturmaya başlayacak. YouTube Music’in kullanıcılarının dinleme alışkanlığına göre müzik listelerinin değişmesini veya daha çok yada daha az parçaların üst-alt sıralarda yer almasını sağlayacak yeni bir özellik geliştirdiği açıklandı.

Youtube Music Dinleyenler Takip Ediliyor


Google‘a ait bir Amerikan çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformu olan YouTube‘nin müzik platformu YouTube Music, yeni bir özellik geliştirdi. Yeni geliştirilen bu özellik sayesinde yapay zeka ile birlikte müzik dinleme alışkanlıklarını yakından takip edecek ve kullanıcıya özel liste hazırlayacak.

Android 13 için kısa zaman önce yeni bir arayüz güncellemesi yapan Youtube Music, kullanıcılarının müzik dinleme ve liste oluşturmasını geliştirecek yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor.

Google, kullanıcıların müzik dinleme tercihlerine göre müzik listelerinin oluşturulmasını sağlayan Dynamic Queue (Dinamik Sıra) yapay zeka destekli bir özelliği test etmeye başladı. Youtube Music, kullanıcılarının müzik dinleme alışkanlığını izleyerek müzik listesinde bir şarkı atlandığında listeyi dinamik olarak değiştirebilecek. Yapay zeka müzik yapma listesi uygulaması ile bir liste içerisinde hangi şarkının ne kadar dinlendiği veya hangi şarkının direkt olarak atlandığı gibi verileri toplayıp birleştirecek. Uygulama sürekli olarak kullanıcıların müzik dinleme alışkanlıklarını izleyecek. Oluşturulan müzik listesi yapay zeka tarafından güncellenip canlı tutulacak. Böylece müzik dinleyenler sürekli güncelleme zahmetinden kurtulacak.

Yapay zeka müzik yapma listesi şu anda test aşamasında olduğu için yalnızca bazı kullanıcılar tarafından kullanılıp test ediliyor.

Peki Yapay Zeka Nedir?

Yapay zeka nedir? sorusuna en basitçe, çevresini algılayan ve hedeflerine başarıyla ulaşma şansını en üst düzeye çıkaran eylemleri gerçekleştirmeye programlanmış herhangi bir cihazdır. Yapay zeka, insanların zihni ile yapabildiği algılama, öğrenme, problem çözme gibi bilişsel faaliyetlerin bir makina tarafından taklit edilmesidir.


Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!