Anasayfa » A Milliler Alman Ekolüne Emanet
Spor

A Milliler Alman Ekolüne Emanet

Amilliler-Almanekolune-emanet

A Milli Futbol Takımını Alman Ekol Stefan Kuntz Çalıştıracak

TFF ile karşılıklı anlaşma ile yollarını ayıran Şenol Güneş‘in yerine yeni teknik direktör arayışına başlayan federasyon yetkilileri, Alman teknik adamı Kuntz isminde karar kıldı.

A Milli Takım’ın yeni teknik direktörü Alman Ekolünden Stefan Kuntz oluyor. Futbol federasyonu, Alman teknik adam ile yapılacak son görüşmenin ardından resmi açıklamayı yapacaklarını duyurdu. Kesin gözüyle bakılan anlaşmada her iki tarafın mutabık kaldıkları ve önümüzdeki saatlerde anlaşmanın imzalanacağı belirtiliyor.

Kuntz İstanbul’a Geldi

Federasyon yetkilileri İstanbul’a gelen 58 yaşındaki çalıştırıcı ile kısa süre içinde resmi sözleşmeyi imzalayacak.

Önce Okan Buruk’a Teklif

Güneş sonrası ilk olarak Okan Buruk‘la ön anlaşma yapan federasyon yetkilileri, Hamit Altıntop’un göreve gelmesinin ardından farklı arayışlara başlamıştı.

Alman Ekolünden Gelen Hamit Altıntop, Kuntz Dedi

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi iken A Milli Futbol Takımı Sorumlusu olarak görevlendirilen Hamit Altıntop, Okan Buruk‘u istemedi. Alman Ekol Stefan Kuntz ile iletişime geçip görevi kendisine teklif etti. Ünlü teknik adam sözleşmeyi imzalamak için İstanbul’a geldi.

A Milli Futbol Takımı Sorumluluğunu bundan sonra Hamit Altıntop yürütecek. Daha önce A Milli Futbol Takımı Sorumlusu olan Selim Soydan ise yönetim kurulu üyeliğine devam edecek.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!