Anasayfa » Bentley ve The Macallan Benzersiz Bir Viski Şişesi Tasarladı
Otomobil Sektörel

Bentley ve The Macallan Benzersiz Bir Viski Şişesi Tasarladı

Bentley-Maccalan-Viskisisesi-tasarladi

Volkswagen AG yan kuruluşu olan İngiliz lüks araç otomobil üreticisi Bentley ve içki üreticisi The Macallan benzersiz bir Viski Şişesi tasarladı. İki şirket de, Temmuz 2021’den beri devam eden ortaklıklarını kutlamak adına benzersiz bir şişe tasarımı ürettiklerini duyurdu. Ortak çalışma kapsamında geçen yıl özel bir renge sahip olan Bentley Bentayga Hybrid‘i tasarlamışlardı. Şimdi ise geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış yeni bir viski şişesi tanıtıldı.

Benzersiz Şişe Tasarımı Yarattılar

Bentley ve The Macallan viski, bir viski şişesi projesinde işbirliği yapmaya karar verdiler. En pahalı viski üreticilerinden biri olan Macallan ve Bentley Viski şişesi tasarımında daha önce hiç görülmemiş ve her iki markanın da tasarım anlayışını yansıtacak bir ürün yaratmak için yola çıktılar. 180 derecelik benzersiz bir “büküm” özelliğine sahip ve sabit bir tabana sahip olmayan bir tasarım ortaya çıktı. Geleneksel olan her şeye meydan okuyan ve viski dünyasında mümkün olanın sınırlarını zorlayan benzersiz cam şişesiyle bir tasarım vizyonu olan Macallan Horizon’u yarattılar. Fırçalanmış alüminyum, bakır, deri ve ahşabın zarif kıvrımlarıyla kaplanmış tekne, göz alıcı Bentley farlarından ve döşemesinden ilham alan elmas kesimli bir kapağa sahiptir.

Üretimden Kalan Parçalarla Yeni Tasarım

Macallan Horizon, içinde tek malt viski olan el yapımı çok özel bir cam şişe içerisinde geliyor. Şişenin dışında Continental GT, Flying Spur ve Bentayga’nın üretiminden elde edilen alüminyum bulunuyor. Buna ek olarak iki şirketin de üretimden kalan ahşap parçalarda kaplama olarak sunuluyor. Şişenin dış tarafında İskoçya’dan özel olarak getirtilen deriler kullanılıyor. Bu deriler Bentley Mulliner Batur‘da kullanılmıştı. Bir arabayı temsil etmesi açısından yatay olarak tasarlanan şişenin fiyatı henüz açıklanmadı.

Ne Zaman Piyasaya Sunulacak ?

2023 yazından itibaren bir viski ürünü olarak satışa sunulacak olan Macallan Horizon prototipi, çığır açan tasarımında geleneksel işçiliği, yenilikçi malzemeler ve son teknoloji ile birleştiriyor.

Benzersiz Viski Şişe Tasarım Videosunu www.bentleymotors.com adresinden izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!