Anasayfa » Bill Gates’ten Ünlü Milyarderlere Sitem
Yaşam

Bill Gates’ten Ünlü Milyarderlere Sitem

BillGatesten-unlu-milyarderlere-sitem

Bill Gates’ten Uzay Yarışına Giren Milyarderlere Üstü Kapalı Mesaj

Microsoft kurucusu Bill Gates, katıldığı bir tv programında uzay yarışına giren ünlü milyarderlere üstü kapalı mesaj verdi.

Bir tv programına katılan Bill Gates, son dönemde yaşanan milyarderlerin uzay yarışı ile ilgili açıklamalar yaptı. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, İngiliz işadamı Sir Richard Branson ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın uzaya yolculuk yapmak için yarış içinde olduklarını belirten Gates, “Uzay mı? Burada, dünyada yapacak çok işimiz var” dedi.

Dünyanın en zengin ve etkili insanlardan biri olan Bill Gates, program sunucusunun uzay yarışları hakkındaki görüşlerini sorunca ,”Uzay mı? Burada yapacak çok işimiz var”,  “Bu konuyu bilemiyorum. Sıtma ve HIV gibi şeylere ve bu hastalıklardan kurtulmaya kafayı taktım” , “ Muhtemelen kokteyl partilerinde hastalıklardan bahsederek insanları sıktım” dedi.

TV Sunucusundan Gates’e Teşekkür

Söyleşiyi gerçekleştiren ünlü şovmen James Corden, “şu anda bir uzay gemisiyle dünyadan kaçmaya çalışmayan tek milyarder olduğu” için teşekkür etti. Corden, Bill Gates’in verdiği cevaplar üzerine hayatında duyduğu en şık hakaret olduğunu dile getirdi.

Gates Vakfı

 Bill Gates, halk sağlığı için uzun yıllardır çalışmalar ve yardımlar yapıyor. Bu konuda ki hassasiyeti herkes tarafından takdir edilen Bill Gates eski eşi Melinda Gates ile birlikte eş başkanlığını yaptığı Gates Vakfını kurdu. Sıtma ve HIV ile mücadelenin yanı sıra Covid-19 aşısına erişim eşitliği sağlamak için yüz milyonlarca dolar hibe ve yatırım yaptı.

ÜNLÜ MİLYARDERLERİN UZAY YARIŞI

Elon Musk’ın şirketi SpaceX, 16 Eylül’de uzaya sivil turistler göndermişti. ABD’nin Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılan kapsül yaklaşık 575 kilometre yüksekliğe çıkmıştı.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, şirketi Blue Origin’in geliştirdiği uzay aracıyla 20 Temmuz’da 106 kilometre yüksekliğe çıkarak uzay seyahatini gerçekleştirmişti.

İngiliz iş adamı Sir Richard Branson, 11 Temmuz’da şirketi Virgin Galactic’in geliştirdiği araçla uzayın başladığı nokta olarak kabul edilen yerden 100 kilometre yükseğe seyahat etmişti.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!