Anasayfa » Bitcoin, DOGE ve XRP Geçildi: Bu Altcoin İnanılmaz Yükseldi!
Flaş Haber Kripto Para

Bitcoin, DOGE ve XRP Geçildi: Bu Altcoin İnanılmaz Yükseldi!

kripto-para-boga-market
kripto-para-boga-market

Ravencoin (RVN) fiyatı güçlü bir ralli yakaladı ve son 24 saate %30, son 7 günde %100 yol kat etti. Bitcoin, DOGE ve XRP’nin haftalık %15’leri aşan kazançlarını katlayarak geride bıraktı. Yükselişin nedenlerini ve bekleyen seviyeleri sizler için araştırdık. Ama öncelikle Altcoin olan RVN’yi bir tanıyalım.

Altcoin Ravencoin (RVN) nedir?

Yükselen yıldız RVN, varlıklar arası bir köprü olmayı amaçlayan ve belirli bir işlevi en verimli şekilde gerçekleştirmek için tasarlanmış, özel kullanım durumlarına göre ayarlanabilen P2P bir Blockchain’dir. Ayrıca Bitcoin kodundan bir fork’la ayrılarak inşa edilmiştir.

Bu 33 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Bu Hafta Olacaklar!

rvn yorumu, sınırlı sayıda arza sahiptir. Bu oranlar:

  • Dolaşımdaki arz: 9.396.980.000 RVN
  • Toplam arz: 9.396.980.000 RVN
  • Maksimum arz: 21.000.000.000 RVN, şeklinde belirlenmiştir.

Ravencoin (RVN)’e Neler oldu

Ağuston’un ikinci haftasında 2x haberiyle gündeme gelmesine karşın, RVN yatırımcıları son aylarda zor seviyelerle mücadele ediyordu. RVN’nin toplam piyasa değeri, Nisan sonundaki 2.01 milyar dolarlık zirvelerinden 21 Mayıs’ta 878 milyon doların altına düştü. Bu dönemde körüklediği, kripto borsaları, madencilik kısıtlamaları ve finansal kurumların epeyce olumsuz etkileri oldu.

İşte Bu Hafta Kâr Kralı Olan 7 Altcoin

RVN yükselişini ne tetikledi?

Geliştiricilerin ve kullanıcıların hemen hemen her varlık için token oluşturmasına izin veren blok zinciri tabanlı protokol olan Ravencoin, 5 Ağustos’ta başlayan %21’lik yukarı yönlü ivme yakaladı. Bu artış, Bitcoin’in ve diğer altcoin’lerin kazandığı yükseliş eğilimi sırasında gerçekleşti. Sonrasında rvn’nin (yükseliş) momentumu devam ederek, kripto piyasalarında daha yüksek bir profile ulaştı. Teknik analizlere göre, Bitcoin ile benzer özelliklere sahip olan Ravencoin’in Proof of Work kullanması nedeniyle Ocak 2022’de halving’i gerçekleşecek. Bu nedenle, 5.000’den 2.500’e düşen madencilik ödülleri altcoin RVN’ye olan talebi artırıyor.

Bu 10 Altcoin: İşte Ağustos'ta Olacaklar!

Son olarak, RVN yükselişinin piyasayıda oldukça olumlu etkiledi, toplam kripto para piyasa değeri de gün içinde %5’ten fazla artarak 1,92 trilyon dolarlık yerel bir zirveye ulaştı. 20 Mayıs’ta piyasa değeri 2 trilyon doların altına düştüğünden bu seviyeleri yeni yeni kazanıyor. Son 7 günde Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %19.46 ve %26.29 değerlendi.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!