Anasayfa » Bitcoin fiyatı ne olacak? Bitcoin düşüyor!
Kripto Para

Bitcoin fiyatı ne olacak? Bitcoin düşüyor!

bitcoin-dusus
Bitcoin fiyatı ne olacak? Bitcoin düştükçe düşmeye devam ediyor. Bu zamanda Bitcoine yatırım yapmak mantıklı mı?

ABD ve Avrupa’daki düzenleyici baskı, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların düşüşlerine sebep oldu. Bitcoin 18.000 dolar seviyelerine geriledi ve son üç ayın en alt seviyesine düştü. Ethereum ise iki ayın en alt seviyesi olan 1285 dolara düştü.

Bitcoin ve Ethereum fiyatında düzenleyici baskısı yaşanıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in kripto parala için yaptığı açıklamalar da yatırımcıları tedirgin etti. Pazar günü verilerine göre Bitcoin, yüzde 1.5 düşüşle 19.804 doları gördü ve 20 bin dolar direncinin aşağısına düştü. Ayrıca 28 Mart’taki bu yılın en yüksek seviyesi olan 48.234 dolardan yüzde 58.9 düştü.

Kripto para piyasasında uzun zamandır önüne geçilemez bir düşüş devam ediyor. Özellikle ABD Merkez Bankasının faiz oranlarını yükseltmeye devam etmesi, yatırımcıların dolara yönelmesine ve kripto paralardan vazgeçmelerine neden oluyor.

Singapur merkezli kripto platformu Stack Funds’ın İşletme Sorumlusu Matthew Dibb, “Neler olabileceği veya olmayabileceği hakkında spekülasyonlar var. Temel bilgiler ve teknikler, şu anda çok iyi değil. Acil bir yükseliş faktörü yok, piyasaları destekleyecek çok fazla yeni para ve likidite yok” dedi.

Kripto paralardaki bu büyük düşüşler en büyük oranda Bitcoin yatırımcılarını derinden etkiledi. Geçen senenin kasım ayında gelmiş geçmiş en tavan seviyesi olan 69 bin 44 dolar olan kripto para birimi, şu anda bu seviyenin neredeyse yüzde 70 gerisinde.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!