Anasayfa » Brezilya Arjantin Maçında Skandal
Spor

Brezilya Arjantin Maçında Skandal

Brezilyaliyetkililer-Arjantinlioyunculari-sinirdisi-etmeye-kalkti

Brezilyalı Yetkililer Arjantinli Futbolcuları Sınır Dışı Etmeye Çalıştı

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Elemelerinde Brezilya ile Arjantin arasında oynanan maçın 6.dakikasında maç durduruldu. Brezilyalı Sağlık Kurulu Yetkilileri, Emiliano Martinez, Lo Celso, Romero ve Buendia‘yı sınır dışı etmek için sahaya girdi.

Brezilya Sağlık Gözetim Ajansı (ANVISA) görevlileri, Arjantin’de Emiliano Martinez, Lo Celso, Romero ve Buendia’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemlere uymadığı gerekçesiyle sahaya girdi. Sahaya giren yetkililer, Arjantin milli takımında forma giyen ve İngiltere Premier Lig’de oynayan 4 oyuncunun, son 14 günde İngiltere’de bulunduğu için göç idaresi yeminli beyanına yanlış bilgi verdikleri gerekçesiyle maçı durdurdu.

Brezilya da oynanan maç dünya spor tarihinde bir ilk olarak kayıtlara geçti. Brezilyalı yetkililerin saha içinde futbolcularla tartışması ve 4 oyuncuyu sınır dışı etmeye çalışmaları büyük şaşkınlık yarattı.

Yaşanan olayların ardından Arjantin milli takımı maçtan çekildiğini açıklayıp sahayı terk etti. Araya giren Güney Amerika Futbol Federasyonu (Conmebol) maçın ertelendiğini açıkladı. Dünya Kupası Güney Amerika Elemelerinde oynanan Brezilya-Arjantin maçı ile ilgili kararı FIFA Disiplin Kurulu‘nun vereceğini açıkladı.

Messi ve Arjantin Teknik Direktörü Scaloni İsyan Etti

Messi ve Scaloni basın mensuplarına yaptıkları açıklamada, “Brezilya’ya 3 gün önce geldik, yetkililer sahaya girmek yerine neden maç öncesi gelip bizimle konuşmadılar Bu büyük bir rezalet. Dünya bizi izliyor ve şu yaşananlara bakın ifadelerini kullandılar.

Brezilya’nın karantina uyguladığı ülkelerden gelen kişileri, 14 gün gözlem altında tuttuğu bildirildi. Sınır dışı edilmek istenen oyuncuların tamamı İngiltere Premier Lig takımlarında oynuyor.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!