Anasayfa » Brezilyalı Şarkıcı Marilia Mendonça uçak kazasında yaşamını yitirdi
Müzik Yaşam

Brezilyalı Şarkıcı Marilia Mendonça uçak kazasında yaşamını yitirdi

marila-mendoca-hayranlari

Brezilyalı 26 yaşındaki ünlü şarkıcı Marilia Mendonça, seyehati sırasında kullandığı özel uçağın düşmesi sonucu yaşamını yitirdi. Ünlü Brezilya asıllı şarkıcının yanı sıra uçakta bulunan yapımcı Henrique Ribeiro, Mendonça’nın amcası ve danışmanı Abicieli Silveira Dias Filho ile uçağın pilotu ve yardımcı pilotu kazada hayatını kaybetti. Ünlü şarkıcının, kendi dğzenleyeceği programda konser vermek için Goiania’dan Minas Gerais eyaletine bağlı Caratinga‘ya gitmek üzere yola çıktığı bildirildi.

Hayranları üzgün

16 Haziran 1995 tarihinde dünyaya gelen ve tam ismi Marília Dias Mendonça olan Brezilyalı şarkıcı, söz yazarı ve gitarist sadece 26 yaşındaydı. Sadece Brezilya’da değil diğer Latin ülkerlerinde ve dünya çapında hayranları bulunan Mendonça’nın hayranları yas ilan etti. Brezilya’da Mendonça’yı anlamk için sokaklara dökülen hayranların düzenlediği anma ektkinliklerine katılamayan hayranları ve dünyanın diğer tarafındaki sevenleri ise üzüntülerini online olarak internet arayıcıyla dile getirdililer.

Kazadan sağ kutlulan yok

Mendoça ve ufak uçaktakileri taşıyan PEC Taxi Aereo şirketine ait, 6 kişi kapasiteli uçak taksi olarak kullanılan çift motorlu Beech Aircraft King Air C90A model uçağın kaza yapma sebebi henüz belirlenemedi. Altı kişilik küçük uçakta Mendoça dahil çoğu yakını olan altı kişi de hayatını kaybetti. Havacılık Kazalarını Araştırma ve Önleme Merkezi (Cenipa), Mendonça‘nın ölümüne sebep olan kazanın araştırılacağı açıklamasında bulundu. Anavatanı Brezilya’da özellikte popülerliğini kırsal kesimin kalbinde başlatı ününü dünyaya yayan Brezilyalı şarkıcı sertanejo tarzı söylediği şarkılarıyla ün salmıştı, gelecek ay iki yaşını tamamlayacağı bir oğlu bulunan ünlü şarkıcı “Patroas” albümüyle 18 Kasım’da Las Vegas’ta teslim edilecek Latin Grammy Ödülü’ne “sertanejo tarzında en iyi albüm” kategorisinde aday gösterilmişti.

“Çok yakın birini kaybetmiş gibi hissediyoruz”

Bezilya’da hayranları ve sevenleri tarafından üzüntüyle karşılanan bu haberin ardından Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro da açıklama yaptı, başkan şarkıcının ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada “Eşsiz sesi, karizması ve müziğiyle herkesin sevgisini ve hayranlığını kazanan, neslinin en büyük sanatçılarından biri olan genç sertaneja şarkıcısı Marilia Mendonça’nın ölüm haberiyle tüm ülke şokta. Marilia şarkılarıyla her zaman hayatımızda olduğu için çok yakın birini kaybetmişiz gibi hissediyoruz.” ifadesiyle şarkıcıyı andı.

Brezilya asıllı ünlü futbolcu Neymar da Mendonça’nın uçak kazasında yaşamını yitirmesiyle ilgili üzüntüsünü Twitter hesabından yaptığı “İnanmayı reddediyorum.” paylaşımıyla dile getirdi.

Etiketler

Yazar Hakkında

İnci Güleç

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!