Anasayfa » Bu 5 Önemli Bitcoin Grafiği, Geleceği görüyor!!
Flaş Haber Kripto Para

Bu 5 Önemli Bitcoin Grafiği, Geleceği görüyor!!

bitcoin-grafiği-ne-olucak

Bitcoin fiyatı 50.000 dolar seviyesini tekrar aştı ve analist ” Tony Spilotro”ya göre iki koşul gerçekleşene kadar yön belirgin olmayacak. Analiste göre 30.000 dolar desteğinin aşağı yönde kırılması veya ATH seviyesine yeniden ulaşana kadar, belirsiz bir piyasada işlem yapılcak. Kripto paralara ve Blockhain teknolojisine artan isteğin olduğunu belirten analist, boğaların önümüzdeki aylar için çok az korkusu olduğunu gösteren sinyallerle dolu beş aşırı yükseliş grafiğini yorumladı.

Yeni ATH’leri destekleyen 5 Bitcoin fiyat tablosu:

Anlaşılması en kolay grafikle başlamak için haftalık RSI’ya bakalım. Piyasa değerine en büyük kripto para birimi, boğa aşaması ile ayı aşaması arasındaki zeminde fiili çizgiyi geri aldı. Bitcoin (BTC), Aralık 2017’de zirve yapıldıktan sonra, fiyatı en son ayı piyasasını başlatmak için çizginin hemen altına düştü. Haftalık RSI, Aralık 2013 zirvesinin ardından kaybedilen ve bir ayı piyasası başlayan bu çizginin üzerinde kalmaya devam ediyor.

5 Önemli Bitcoin Grafiği, Olacakları Anlatıyor!

Logaritmik MACD, Bitcoin (BTC)’de yükselişe geçiyor

Haftalık LMACD de yükselişe geçti, ancak önceki boğa piyasalarıyla karşılaştırmalar henüz tamda belirgin değil. Çıkarılacak bir sonuç varsa, analistin tespitlerine göre 2013 döngüsüne kıyasla indikatörün sıfır çizgisinin üzerine çıktıktan sonra asla altına düşmediği 2017 döngüsüyle daha fazla benzerlik bulunmaktadır. Öte yandan, Bitcoin fiyatının şu anda momentumu sıfır çizgisinin üzerine itmesi, bir yükseliş eğilimini tetikliyor. Aşağıdaki parabolik eğriler, paylaştığımız tüm grafiklerde fiyat hareketini desteklemektedir. Ayrıca doğrudan aşağıdaki grafikte, Ichimoku (trend yönünü gösteren bir indikatör), geçmiş düşüş evrelerinde Bitcoin fiyat hareketinin dik ve ince bir Ichimoku bulutunu kestiğini, bugün ise haftalık zaman dilimlerinde fiyat hareketinin bulutun oldukça üzerinde olduğunu gösteriyor.

Başka bir yükseliş dürtüsü, Ichimoku bulutunda bir sonraki düşüş döngüsüne başlamak için kripto para biriminin daha sonra kesebileceği bir başka dik yükselişe neden olmaktadır. Ancak, indikatöre göre bu muhtemelen hala birkaç hafta uzakta ve kolayca ulaşılamayacak. Şimdi, taban çizgisinin (Kijun-Sen) ve dönüşüm çizgisinin (Tenken-Sen) üzerinde olan Bitcoin (BTC), iki çizgi içinde hala düşüş eğiliminde. Analiste göre başka bir dürtü tarafından yönlendirilen bir boğa tuzağı olabilir.

Bitcoin Bollinger Bantları analizi

Haftalık zaman dilimlerindeki Bollinger Bantları da yakında başka bir yükseliş dürtüsünün gelebileceğinin sinyallerini veriyor. Geçmiş darbelerden önce, alt bantlar yukarı doğru kıvrıldı, fiyat hareketi orta-SMA’yı geçerek her iki yönde genişlemeden önce üst bandı yerel yükseklere çıkarttı. Üçüncü bir büyük yükseliş dürtüsünden sonra gruplarda bir başka yükseliş, analiste göre son boğa piyasası zirvesine yapılan son adım olabilir.

Elliott Dalga Teorisi

Elliott Wave International kısa süre önce Bitcoin ve potansiyel bir beşinci dalga oluşumu hakkında bir video yayına sundu.. Videoyla birlikte, Elliott Dalga Teorisi’nin potansiyel olarak takip edilebilecek bir “yol haritası” ile karşılaştırıldığı çalışmanın ayrıntılı bir açıklaması vardı. Analizlere göre Bitcoin fiyatı gerçekten dördüncü bir düzeltme dalgasını bitiriyorsa ve beşinci dalga darbesine girmek üzereyse, bu döngü için büyük final olacaktır. Ayrıca, Parabolik SAR açılır, yeni bir yükseliş eğiliminin erken aşamalarında olabileceğini göstermek adına yeşil renkle vurgulanır.

Diğer yandan, analiste göre Bitcoin’in dibe vurulduğu günden bu yana her iki büyük yerel zirveye kadar piyasa düşüklerini taşımak için kırıldığı yerden, beşinci dalganın nerede bitebileceğine dair potansiyel bir hedef bulunuyor. Elliott Dalga Teorisine göre, ikinci ve dördüncü dalga uzunluk ve şiddet açısından değişir ve üçüncü dalga genellikle en uzun, en güçlü ve tanınması en kolay olanıdır.

5 Önemli Bitcoin Grafiği, Olacakları Anlatıyor!

Beşinci dalga gelirse, BTC hangi seviyelere ulaşabilir?

Beşinci dalga, genellikle güç ve süre olarak ilk dalga ile aynı büyüklüktedir ve önceki döngü ortası geri çekilmelerle aynı hizadadır. BTC fiyatı yaklaşık %325 veya daha yüksek bir seviyede 30.000 dolar civarında çalışabilir ve bu döngünün en yüksek seviyesini BTC başına yaklaşık 125.000 ile 150.000 dolar arasında olabilir.

Etiketler

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!