Anasayfa » DogeCoin Temalı Restoran
Kripto Para Yaşam

DogeCoin Temalı Restoran

dogecin-isletme

ABD’nin Florida eyalatinde açılan ”Crypto Street Restaurant”, Bu restoranı özel kılan ve ilgi sahibi yapan şey ise Dogecoin ve diğer kripto paralara dair menüde yiyeceklerin olması.

Yerel Gazetede paylaşılan menüde Dogedog isminde bir hotdog, “Crypto Cuban”, ve “The Blockchain Club” gibi enteresan isimler var. The Times’a, restoran özellikle Dogecoin ve SHIB  yatırımcıların ilgisini çekiyor. Ayrıca şuana kadar kripto para ile ödemede olduğu, restoran açıldığından beri, insanları bu sektöre yönelttiğini insanların kripto paraları araştırmaya başladıkları belirtildi.

Ayrıca restoran Blockchain teknolojisini tamamen benimsedi. İşletme Dogecoin ve SHIB başta olmak üzere kripto para ödemelerini kabul ediyor. İşletme sahibi Ricardo Varona, yerel gazete Tampa Bay Times’a Böyle bir restoran fikrinin 24 yaşındaki oğluyla tasarladığı ve meydana çıktığını söyledi. Varona, ” Başlangıçta bu fikir bana biraz çılgınlık gibi geldi. Oğlum sonunda beni ikna etmeyi başardı. Kripto temalı bir restoran açmaya karar verdik” ifadelerini kullandı. Dekor olarak göze çarpan Dogecoin ve Shiba Inu tasarımları ön planda. Ayrıca restoran bir üst seviyeye çıkarak kripto paraların tartışmalarının yer aldığı bir işletmeye dönüştü.

En Çok ilgi Doge’ye

Google’da en çok aranan kripto para birimi Dogecoin, (DOGE), geçtiğimiz yıl aylık yedi milyonun üzerinde arama zirvede kendine yer buldu. Doge, yılın ilk kısımlarında Boğa koşusuna tanık oldu ve Mayıs 2021’de 0,70 dolara ulaşarak zirveye vurdu. Ama sonradan yaşadığı büyük düşüşler sonucu artık ilk 10’da bile yer alamıyor..

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!