Anasayfa » Dogecoin’e Ağır Darbe! Popüler Borsa DOGE’i Listelemeyeceğini Duyurdu
Flaş Haber Kripto Para

Dogecoin’e Ağır Darbe! Popüler Borsa DOGE’i Listelemeyeceğini Duyurdu

doge-coine-darbe

Bitstamp’ın CEO’su Julian Sawyer, Dogecoin’i borsalarında listelemeyeceğini duyurdu.

Son dönemde memes kripto paraları kripto para piyasasında önemli bir popülerlik kazandı. Birçok büyük kripto para borsası platformlarında memes kriptolarının listelenmesine izin verirken bazı borsalar ise bu duruma izin vermedi

Bitstamp Dogecoin’i (DOGE) Listelemeyi Reddetti

Bitstamp CEO’su Julian Sawyer, Financial News’e yaptığı açıklamalarda son dönemde oldukça popüler bir hal alan memes kripto para birimlerinin borsalara eklenmesinin borsalarda nicelikten çok kaliteye öncelik veren hassas listeleme politikasına ters düşeceğini söyledi. Sawyer yaptığı açıklamada konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi.

“Bu nicelik yarışı değil, nitelik yarışıdır.”

Bitstamp CEO’su ayrıca Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk‘ın tweet’leriyle Dogecoin (DOGE) fiyatında dalgalanmalara neden olduğundan bahsetti. Sawyer, bu tür bir piyasa manipülasyonunun doğru olmadığını söyleyerek müşteri korumasının önemini vurguladı.

“Sorun şu ki, yatırımcıların bir milyarderin tweet’iyle yükselen veya düşen meme (şaka) para birimlerine yatırım yapmanın doğru olduğunu düşünmüyoruz.”

Dünyanın önde gelen borsaları da dahil olmak üzere birçok kripto para borsası, memes kripto para çılgınlığı yüksek seviyelere ulaştığında Dogecoin‘i listelemek için harekete geçti. Popüler kripto para borsaları arasında ilk olarak Gemini Mayıs ayında kapılarını Dogecoin’e açarken, Haziran ayında ABD’nin en büyük borsası olan Coinbase onu takip etti.

Dogecoin Fiyatı

Dogecoin, geçtiğimiz günlerde Elon Musk ve Mark Cuban’ın paylaşımları nedeni ile yeniden harekete geçmişti. DOGE CoinMarketCap verilerine göre %0.91’lik düşüşle 0.32 dolar bandında işlem görüyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!