Anasayfa » Dünya’nın En Büyük E-Spor Turnuvası İstanbul’da Gerçekleşecek
Oyun

Dünya’nın En Büyük E-Spor Turnuvası İstanbul’da Gerçekleşecek

Dünya çapında 100’den fazla federasyonu bünyesinde barındıran ‘Küresel E-Spor Federasyonu’ (GEF), tarihindeki ilk ‘Küresel E-Spor Oyunları’nı (GEG) Singapur’da gerçekleştirdi.

Dünyanın dört bir yanındaki E-Spor paydaşları bir araya gelerek Global E-Sports Games’in 2022 turnuvasına İstanbul’un ev sahipliği yapmasına karar verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki SPORT İSTANBUL, ‘Küresel E-Spor Oyunları’nı (GEG) İstanbul’da gerçekleştirmek için yaptığı girişimlerin ödülünü aldı. Aralık 2022’de e-Spor tutkunlarının gözü İstanbul’da olacak. İstanbul, ikinci kez düzenlenecek olan Global E-Spor Oyunları’na ev sahipliği yapacak.

GEG 2021, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, İngiltere, Arjantin, Brezilya ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere birçok farklı ülkeden E-Sporcuları bir araya getirdi. GEG 2’de eFootball2021, Street Fighter ve DOTA 22 turnuvaları düzenlendi.

GEF, etkinliğin son gününde İstanbul’un ev sahipliğinde önümüzdeki yıl E-Sporcuların bir araya geleceğini belirtti. İstanbul’da düzenlenecek etkinliğin ardından GEG’e 2023’te Riyad, 2024’te Çin, 2025’te BAE ve 2026’da ABD ev sahipliği yapacak.

16 Aralık 2019’da Singapur’da kurulan GEF’in dünya çapında 100’den fazla üye federasyonu bulunmaktadır. 25’in üzerinde stratejik ve ticari ortakla GEF, Esports endüstrisinden paydaşları bir araya getiriyor.

Etiketler