Anasayfa » Fatih Terim İle Galatasaray Yollarını Ayırdı
Spor

Fatih Terim İle Galatasaray Yollarını Ayırdı

FatihTerim-Galatasaray-yollari-ayrildi

Fatih Terim Dönemi Kapandı

Fatih Terim ile Galatasaray futbol Kulübü yollarını ayırdı. Son haftalarda yaşanan puan kayıplarından sonra Galatasaray yönetimi ile Fatih Terim arasındaki görüşmelerden ayrılık kararı çıktı. Sosyal medyada paylaştığı “Nerede Kalmıştık?” mesajı ile 4. kez teknik adam görevine gelen Fatih Terim, sarı kırmızılılardaki görevini noktaladı. 

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas yaptığı açıklamada,” Seçim döneminin hemen ardından, henüz mazbatamızı almadan yaptığım çağrıyla, sözleşmesinin içeriğini dahi sorgulamadan Galatasaraylılık duruşuyla göreve koşan; kulübümüzün geleceği için yönetim olarak inandığımız futbol stratejisinin başarısı adına taşın altına bizimle birlikte elini koyan 7446 sicil numaralı Divan Kurulu üyemiz Sevgili Fatih Terim Hocamızla karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugün itibarıyla devam etmeyecektir.

Galatasaray için birlikte yürüdüğümüz bu yolda, ülkemize ve kulübümüze sayısız büyük başarılar yaşatan; bu sezon da Avrupa’da hepimizi gururlandıran bir başarıya imza atan Galatasaraylı Fatih Terim’in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz.

Fatih Hocamıza geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetleri için başta yönetimimiz olmak üzere temsil etmekte olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü ve camiamız adına teşekkür ederiz.

Kulislerde Konuşulan İsimler

Galatasaray kulübünde yerli hocalar arasında, Bülent Korkmaz, Tugay Kerimoğlu, Okan Buruk gibi isimler öne çıkıyor. Yabancı teknik adam olarak da PSV’de görev yapan Roger Schmidt ve Domenec Torrent öne çıkan isimler arasında olduğu konuşuluyor.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!