Anasayfa » FBI’dan Olimpiyatlara Katılacak Sporculara Uyarı
Spor

FBI’dan Olimpiyatlara Katılacak Sporculara Uyarı

FBI-Pekinolimpiyatlarina-sibersaldiri

FBI Olimpiyatlara Katılacak Sporculara Cep Telefonlarınızı Evde Bırakın Uyarısı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Pekin’de düzenlenecek Kış Olimpiyatlarına katılacak sporcularına olası bir siber saldırıya karşı kişisel elektronik cihazlarını evde bırakmaları konusunda uyardı. Özellikle cep telefonlarını evde bırakmalarını ve Çin’de kullan-at telefon kullanmaları uyarısında bulundu.

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI)‘dan yapılan yazılı açıklamada ”Çin’in başkenti Pekin’de Düzenlenecek Kış Olimpiyatlarına katılacak sporcularımıza kendi kişisel cep telefonlarını evde bırakmalarını ve Çin’de bulundukları süreçte kullan-at telefon kullanmalarını öneriyoruz. Birçok batı ülkesindeki Ulusal Olimpik Komiteleri, siber güvenlik endişeleri nedeniyle aynı uyarıyı kendi sporcularına yapıyor” ifadesi kullanıldı. Şu anda herhangi bir siber saldırı tehdidi bulunmadığı belirtilen açıklamada, yine de gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğinin altı çizildi.

2022 Pekin Kış Olimpiyatlarına Diplomatik Boykot Uygulayan Ülkeler

ABD, Kanada ve Avustralya’nın ardından İngiltere de Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi ve diğer bölgelerdeki insan hakları ihlalleri nedeniyle başkent Pekin’de düzenlenecek 2022 Kış Olimpiyatları’nı diplomatik olarak boykot kararı aldıklarını açıklamışlardı. Çin ise bu ülkelerin büyük hata yaptığını ve “hesap vereceklerini” söyledi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wenbin Wang, İngiltere’nin de boykota eklenmesinin ardından bu ülkelerin Olimpiyatları politik manipülasyon için kullandığını ileri sürmüştü.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!