Anasayfa » FIBA Basketbol Dünya Kupası, İstanbul’da!!
Spor

FIBA Basketbol Dünya Kupası, İstanbul’da!!

FIBA-2023-Basketbol-Dünya-Kupası

FIBA 2023 Basketbol Dünya Kupası Elemeleri’nin ilk kısmındaki maçlar 25 Kasım’da Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika da başlarken, şampiyonun ödülü olan Naismith Kupası da avrupa turnesine başladı. Dr. James Naismith’in anısına FIBA Basketbol Dünya Kupası Naismith Kupası adlandırılan kupa, Hırvatistan, ardından Litvanya’da sergilenen kupa sonrasında Türkiye’de İstanbul’da sergilendi ve İspanya’ya doğru yola çıktı.

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), gerçekleştirdiği bu kupa turu ile Dünya Kupası etkinliği üzerindeki öneminin artması bekleniyor.

İstanbul’da Ayasofya Camii, Kızkulesi gibi simgesel yerlerde sergilenen kupa, sonrasında Türkiye ile Büyük Britanya maçının oynandığı Sinan Erdem Spor Salonu’nda basketbolseverlerle buluştu. - Sputnik Türkiye, 1920, 29.11.2021

İstanbul’da Ayasofya Camii, Kızkulesi gibi İstanbulu simgeseleyen yerlerde poz veren kupa, sonrasında Türkiye ile Büyük Britanya maçının oynandığı Sinan Erdem Spor Salonu’nda basketbol severlerle buluştu.

Neredeyse tamamen altından yapılan kupanın üzerinde tüm dünya şampiyonlarını sıralayan bir onur listesi bulunuyor. - Sputnik Türkiye, 1920, 29.11.2021

Neredeyse tamamen altından yapılan kupanın üzerinde tüm dünya şampiyonlarını sıralayan bir onur listesi bulunuyor. 60 santimetre uzunluğunda ve 7.5 kilogram ağırlığında. Neredeyse tamamen altından yapılan kupanın üzerinde tüm dünya şampiyonlarını sıralayan bir onur listesi bulunuyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!