Anasayfa » FIFA, EA ile anlaşamadı: Ve Kendi oyununu geliştirecek!
Oyun

FIFA, EA ile anlaşamadı: Ve Kendi oyununu geliştirecek!

fifa-futbol-yeni

Electronic Arts ile anlaşmaları bitiren FIFA, gelecek oyunlarıyla hakkında gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

Geçen yıl Konami’nin, efsaneleşmiş PES serisinde isim ve strateji değişikliği yapmasıyla bir devir kapanmıştı. PES, artık FIFA ile yarışmaktansa oynaması ücretsiz bir online oyun formatıyla eFootballa dönüştü ve FIFA’nın üstündeki sorumluluk azaldı. Oyunu geliştiren Electronic Arts, FIFA’nın isim hakkını bırakacak durumu bulmuştu. Bu gelişmelerden sonra bu hafta nihayet EA’in kullanacağı yeni isim belli olmuştu.

FIFA yetkilileri karşı bir atak yaparak FIFA 24 için yeni planlarını devreye sokacak.

FIFA 24, başka bir geliştiriciden gelecek

EA Sports, geliştirdiği futbol oyunu için FIFA’nın isim haklarını kullanıyordu. Uzun zaman süren bu birliktelik EA tarafından bozuldu. FIFA 23, yine EA’in elinden çıkacak ve sonrasında ise EA Sports FC ismiyle devam edecek. Bundan sonra, FIFA adının artık bir oyun olarak anılmayacağı düşünülüyordu. Ama FIFA Başkanı’nın verdiği röportaj, FIFA’nın EA’den bağımsız şekilde devam edeceğini ortaya koyuyor:

FIFA’nın, oyunun geliştirilmesi için hangi geliştiriciyle çalışacağı da şimdilik bilinmiyor. Oyunun ismi FIFA 24 olacak ve sıfırdan geliştiriliyor oluşu; karşımıza ya farklı bir oyun, ya da eFootball gibi olacak.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!