Anasayfa » İşte karşınızda Joker’in ikinci filmi!
Film

İşte karşınızda Joker’in ikinci filmi!

joker-1231

Todd Phillips’in 2019’da sinema sektörüne büyük bir hızla giren Joker filmi 1 milyar doların üzerinde hasılat ve oldukça iyi yorumlarla çok büyük bir başarı elde etti. Ayrıca filmin başrol oyuncusu Joaquin Phoenix filmdeki olağanüstü oyunculuk ile En İyi Erkek Oyuncu Oscarı’nı da kazanmış oldu. Tüm bu başarıların ardından herkes 2. filmi beklemeye başladı.

Folie á Deux bize ne anlatıyor?

Günümüze kadar Joker’in ikinci filmi için herhangi bir resmi açıklama gelmedi ancak filmin yönetmeni şeytanın bacağını kırmış oldu. Todd Philips, Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşım ile devam filmin olacağını söyledi.

Todd Philips’in ikinci filmi Scott Silver ile kaleme aldığı belirtilirken filmin ismi de açıklandı: Folie á Deux. Fransızca “iki kişilik delilik” anlamına gelen bu fransızca ifade film için şimdiden merakları üzerine toplamış durumda. Bu fotoğrafın yanı sıra Phoenix‘in senaryoyu okuduğu bir kare de yine bu instagram paylaşımda yer aldı.

“Folie d deux” olarak bilinen paylaşılmış psikotik bozukluk ya da aktarılmış hezeyanlı bozukluk iki veya daha fazla kişi arasında benzer psikotik semptomların varlığına dayanan birkaç sendroma verilen ortak isim olarak izleyeceğiz. İki yakın kişinin yıllar içinde iki ayrı varlık yerine bir bütün halini alması olarak da nitelendiriliyor.

Genellikle aile bireyleri arasında görülen bu durumun filme nasıl aktarılacağı herkes tarafından oldukça merak ile bekleniyor ama Tabi ki de filmin isminin direkt bu anlam üzerinde olmasını da beklememek lazım. Ayrıca filmdeki batman karakterinin rolü ve işlenip işlenmeyeceği de merak konusu.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstangram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!